Pokiaľ si chcete kúpiť jeden z najlepších kompaktných počítačov súčasnosti, teraz na ňom môžete ušetriť slušné peniaze. MacBook Air z roku 2022, ktorý má k dispozícii procesor M2, je teraz o stovky eur lacnejší. Jeho nákup určite neoľutujete, pretože vám hravo vydrží niekoľko dlhý rokov.

Tento elegantný a veľmi tenký notebook má vo vienku moderný ARM procesor M2, ktorý má vyššiu CPU aj GPU výkon než čip M1, ktorý Apple predstavilo v roku 2020. Zároveň sa môžete tešiť na špičkový Retina displej s vysokým rozlíšením a tenkými rámčekmi, či na odomykanie odtlačkom prsta Touch ID.

Dôležité je spomenúť aj to, že toto zariadenie váži iba 1,24 kilogramu. Apple to dosiahlo použitím ľahkých materiálov a tých najmodernejších technológií. Vďaka tomu nemá „ľahkosť“ tohto počítača žiaden vplyv na výdrž batérie.

MacBook Air M2 vydrží až 18 hodín na jedno nabitie, čo znamená, že ho budete pri bežnom používaní nabíjať zhruba raz za 2 – 3 dni. Používať na to budete nabíjací konektor MagSafe, nie USB-C tak, ako na staršom modeli.

Čo sa týka ceny, tú spoločnosť Apple stanovila na 1 499 €. Aj keď sme zvyknutí, že produkty od tohto výrobcu sú drahšie, predsa len ide o čiastku, ktorú si za MacBook Air M2 nemôže dovoliť zaplatiť každý. Dobrou správou preto je, že po kliknutí na tento odkaz počítač zoženiete už od 1 261 €. Na nákupe teda ušetríte ďaleko viac, ako 200 € a to stojí za zváženie.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / ЗЕ МАККЕРС

A ak vám príde tento počítač stále drahý, existuje rozumná alternatíva s operačným systémom macOS v podobe MacBooku Air M1, ktorá by vám mohla vyhovovať.

Áno, ide o počítač, ktorý prišiel na trh pred dve a pol rokom no jeho výkon bol v čase uvedenia na trh taký nadčasový, že dokáže utíšiť konkurentov ešte aj dnes.

MacBook Air M1 je lacná alternatíva. Predáva sa hlboko pod 999 €

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

MacBook Air M1 má k dispozícii taktiež veľmi kompaktný a moderný dizajn a výdrž batérie na jedno nabitie dosahuje až 17 hodín.

Čo sa týka ceny, tá je výrazne nižšia, než pri MacBooku Air M2 a Apple svoj starší počítač predáva od 1 199 €. Po kliknutí na tento odkaz ale zobrazíte ponuky, kde štartuje tesne na hranicou 915 €. Ušetrite teda cez 300 € (oproti zľavnenému MacBooku Air M2) a dostanete špičkový hardvér, ktorý vám bude spoľahlivo slúžiť ešte nejaký ten piatok.

Prečítajte si tiež  CEO Snapchat: Sme radi, že spoločnosti Apple platíme 30 % províziu

Pochopiteľne to, ktorý model si napokon vyberiete nechávame na vás. Z nášho pohľadu sa teraz oplatí MacBook Air M2 z dôvodu výrazného zníženia ceny.

Ak však hľadáte dostupné, výkonné a spoľahlivé riešenie, krok vedľa neurobíte ani nákupom staršieho modelu s procesorom M1. Určite si ho užijete ešte niekoľko rokov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -