Súčasťou pripravovanej verzie operačného systému iOS 17.3 je podľa včerajších poznámok od Apple aj funkcia, ktorú sme netrpezlivo očakávali od jej ohlásenia na WWDC 2023 v júni minulého roka.

Áno, hovoríme o AirPlay pre hotelové televízory, vďaka ktorej si môžeme na veľkej obrazovke vychutnať obsah priamo z vášho iPhonu, alebo iného kompatibilného zariadenia. Nemusíte sa tak spoliehať na hotelové televízie, ich operačné systémy či set-top boxy.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Ako funguje AirPlay na hotelových TV? 

Celé je to vlastne veľmi jednoduché. Aktualizácia iOS 17.3, ktorá by mohla byť vydaná na budúci týždeň prináša podporu technológie AirPlay vo vybraných hoteloch, čo znamená, že tu bude možné streamovať obsah priamo do televízorov v hotelových izbách.

Napriek tomu, že táto funkcia je už k dispozícii, na konkrétne hotely, ktoré ju budú schopné podporovať, si ešte budeme musieť chvíľu počkať.

Je dôležité si uvedomiť, že podobné funkcie od Applu, ako sú CarPlay, GymKit a HomeKit, vyžadovali viac času na implementáciu kvôli potrebe hardvérovej podpory. Každopádne ide, ale o dôležitú inováciu, ktorú oceníte na pracovných cestách, alebo dovolenkách.

Ktoré hotely a televízory budú pripravené, ako prvé? 

Apple už skôr avizoval, že s hotelovým AirPlay sa ako prvé prepoja značky z portfólia IHG Hotels & Resorts. Okrem toho spoločnosť LG označila svoje televízory zo série Pro:Centric Smart Hotel, ako kompatibilný hardvér pre túto novú funkciu.

Podľa spoločnosti LG Electronics, ktorá spolupracovala so spoločnosťou Apple na vývoji tejto novej funkcie, bude AirPlay v hotelových televízoroch jednoduchý a intuitívny.

Hostia budú môcť bezpečne pripojiť svoje iOS zariadenia k televízorom LG prostredníctvom jedinečného QR kódu, ktorý sa im objaví na displeji. To eliminuje potrebu zapamätať si prihlasovacie údaje, alebo stiahnuť osobitnú aplikáciu.

Technológia, ktorá nás presúva do novej éry 

Vývoj tejto funkcie sledujeme a budeme vás informovať o ďalších krokoch v jej implementácii v hotelovom priemysle. S nástupom hotelového AirPlay vstupujeme do novej éry pohodlia a zábavy priamo v hotelových izbách. Na všetko nám pri tom bude stačiť náš iPhone, prípadne iPad, alebo Mac.

Táto inovácia jasne ukazuje, ako Apple rozširuje svoje technológie do nových oblastí a poskytuje zážitky, ktoré sú na dosah ruky každému cestujúcemu. Dúfajme, že v tom bude gigant z Cupertina pokračovať aj naďalej.

Prečítajte si tiež  Apple bude kráľom 3 nm čipov. Firma si rezervovala šialené výrobné kapacity

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -