Mac Pro je zariadenie, ktoré by nemalo chýbať žiadnemu profesionálnemu Apple fanúšikovi, pokiaľ ho vie využiť. Má obrovský výkon ale s tým súvisí samozrejme aj jeho cenovka. Ak sa však vráti na odvedenej robote, určite sa to oplatí. Prvé kusy Macu Pro prichádzajú aj do Európy. Nie sú ale z USA. Pochádzajú z Číny.

Európsky Mac Pro je vyrábaný v Číne, nie v USA!

Mac Pro sa začal predávať len 10. decembra. Od tohto dátumu teda prešiel zhruba týždeň a zariadenia sa dostávajú k prvým zákazníkom po celom svete. Európa samozrejme nie je výnimkou. Aj tu sa nachádzajú používatelia, ktorí budú vedieť naplno využiť potenciál tohto (v prípade top konfigurácie) šialene výkonného počítača.

Samotné zariadenie má vybudované v mysli ľudí veľmi zaujímavé povedomie. Veľa sa hovorilo a písalo o tom, že bude vyrábaný v USA. O tom Apple samozrejme neklamalo.

Dokonca Tim Cook spoločne s americkým prezidentom Donaldom Trumpom navštívili továreň v Texase, kde sa superpočítač produkuje. Evidentne to ale nie je jediné miesto jeho produkcie.

Podľa zistených formácii putujú zariadenia z Texasu len k zákazníkom v USA, Kanade a ďalších amerických krajinách. Za hranice kontinentu sa teda nedostanú.

Pre Európanov je tu k dispozícii verzia počítača, ktorý je produkovaný v Číne. Informoval o tom Francúzky magazín MacGeneration. Práve na tomto webe sa objavili fotografie počítača, na ktorom je napísané „Designed by Apple in California Assembled in China“.

Samozrejme netreba sa báť nižšej kvality, to v prípade Macu Pro určite nehrozí.

Tým, že je zariadenie vyrábané v Číne určite nebude trpieť na nižšiu kvalitu. Apple má veľmi prísne štandardy spracovania a všetko tu musí dokonalo fungovať a sedieť. Je úplne jedno, kde na svete sa zariadenia v skutočnosti vyrábajú.

Navyše komponenty, z ktorých je v USA Mac Pro poskladaný putujú práve z Číny. Americké je teda na ňom jedine to, že ich niekto všetky vezme a zloží dokopy v spomínanej továrni v Texase.

Je jasné, že Applu sa takýto obchod oplatí. Okrem dobrého PR, že Mac Pro bude vyrábaný v domovine, v USA (aj keď to z celosvetového pohľadu nie je pravda) pravdepodobne ušetrí aj na logistike. Pokiaľ by to bolo pre firmu nevýhodné, určite by sa do toho nehrnula. Máme medzi čitateľmi niekoho, kto objednal alebo sa aspoň chystá objednať nový Mac Pro?

Európsky Mac Pro je vyrábaný v Číne, nie v USA!
Európsky Mac Pro je vyrábaný v Číne, nie v USA!
Prečítajte si tiež  Počítače Mac s novou generáciou čipov Apple Silicon dorazia už onedlho
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.