Existuje množstvo používateľov počítača Mac, ktorí si zamilovali pôvodný 12″ MacBook z roku 2015. Práve tento počítač po prvýkrát priniesol technológie ako jeden USB-C port „na všetko“ alebo ultra-tenkú motýliu klávesnicu. Hoci sa dnes nevyrába, v blízkej budúcnosti sa to môže zmeniť.

Technologický gigant totiž začal jeho súčasným majiteľom rozposielať dotazník, v ktorom zisťuje, aký majú názor na veľkosť, jednotlivé funkcie a čo by na tomto počítači zmenili. Aj keď sa to môže javiť ako nevinná záležitosť, podobné prieskumy majú svoj zmysel a vyskytujú sa tesne pred predstavením nástupcov konkrétnych produktov.

- Reklama -

Niečo podobné sa len tak mimochodom udialo aj v súvislosti s iPadom mini 6. generácie, ktorý by mal byť predstavený pravdepodobne už v septembri po boku iPhonu 13 a Apple Watch Series 7. Čo sa týka ďalšieho MacBooku 12″, už dlhodobo sa šepká, že sa pracuje na nástupcovi, no konkrétnejšie informácie nemáme.

Ideálny pre platformu ARM

Pôvodný MacBook 12″ pracoval s procesormi od Intelu a vzhľadom na svoju príliš tenkú konštrukciu nedisponoval žiadnym aktívnym chladením. Hoci to pre hlavný účel využitia stačilo, niekedy sa skrátka prehrieval a to nebolo príjemné.

Nakoľko však Apple medzičasom vyvinulo vlastné procesory postavené na platforme ARM Apple Sillicon, v podstate získalo aj technológiu, ktorá by bola ako stvorená pre ďalší MacBook 12″.

Nepotreboval by veľkú a ťažkú batériu na to, aby vydržal povedzme aj 10 hodín na jedno nabitie a zároveň by získal obrovský výkon bez nutnosti chladenia. Potvrdzuje to aj aktuálny MacBook Air s procesorom M1, z ktorého Apple odstránilo chladič a nahradilo ho akumulátorom, vďaka čomu vydrží až 18 hodín na jedno nabitie.

Existuje viacero možností, ako by sa tento ľahký a spratný stroj zaradil do portfólia MacBookov. Azda najpravdepodobnejšou je tá, že by sa premenoval na MacBook Air 12″ pričom by Apple predávalo aj 14″ verziu s prepracovaným dizajnom. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, či by ste brali takýto počítač. My v redakcii určite áno!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -