MacBook patrí medzi najspoľahlivejšie počítače vôbec. Väčšinou bez akýchkoľvek problémov zničí všetku konkurenciu vo všetkých disciplýnach. Aj tu sa ale stretneme občas s chybami, ktoré nám stŕpčujú život. Nečakane sa vám vypína MacBook? Apple vám dnes prináša návod na to ako tento problém opraviť…

Nečakane sa vám vypína MacBook?

Chyba, o ktorej ideme hovoriť sa týka predovšetkým 13″ modelu MacBook Pro. Používatelia sa s ňou stretávajú po celom svete. Prejavuje sa tak, že sa zariadenie z ničoho nič vypne. Vám sa pri tom neuloží rozrobená práca a to môže byť problém. Apple o tom vie približne od júla tohto roku. Odvtedy intenzívne pracuje na náprave tejto chyby.

Dnes sme sa dočkali celkom nového dokumentu podpory, ktorý spoločnosť vydala pre aktuálny majiteľov a používateľov tohto počítača. Nachádza sa v ňom presný postup ako konať v prípade problémov s vypínaním. Riešenie je samozrejme jednoduché a zvládne ho úplne každý. Ak ste sa teda s podobným problémom stretli aj vy, neváhajte to sami vyskúšať.

Takto by ste mali postupovať ak sa váš MacBook bezdôvodne vypína.

Ako sme už uviedli vyššie, riešenie problému je veľmi jednoduché. Ideálne pre vás ale bude, ak ho urobíte niekedy v noci pred spaním. Vyžaduje si dosť času, kedy s počítačom nebudete môcť pracovať. Celé je to v tom, že musíte plne nabitý MacBook nechať vybiť tesne pod hranicu 90%.

- Reklama -

Pri tomto kroku sa ešte uistite, že máte neinštalovanú najnovšiu verziu operačného systému macOS. Potom pripojte počítač na nabíjačku s tým, že ukončíte všetky aplikácie a procesy, ktoré na ňom bežia. Teraz nechajte počítač bez odpojenia nabíjať minimálne 8 hodín. Preto sme vyššie spomenuli večer. Ak to urobíte počas toho, keď idete späť, nebudete sa nijako obmedzovať. Hotovo po tomto kroku by sa vaše zariadenie malo raz a navždy zbaviť tohto zvláštneho problému, ktorý vás mohol obťažovať.

Apple neuviedlo to, čo presne chybu spôsobovalo. Nevieme dokonca ani to, čo sme naším nabíjaním počíatača vlastne dosiahli. Na strane druhej ale pokiaľ problém naďalej pretrváva, obráťte sa na oficiálnu podporu alebo servis. Tu is už s počítačom poradia. Do komentárov nám napíšte, či ste sa niekedy sp podobnou chybou stretli aj vy!

Stiahnite si pozadia z MacBooku Pro 16" v plnej kvalite do svojho počítača.
Nečakane sa vám vypína MacBook? Toto urobte! – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here