Nočná konferencia Scary Fast nám priniesla niekoľko zaujímavých prídavkov do kategórie počítačov Mac. Okrem očakávaného iMacu 24″ s čipom Apple Silicon M3 dorazili aj nové supervýkonné MacBooky Pro 14″ a 16″. Prekvapením však je, že jeden z modelov sa spoločnosť Apple rozhodla nadobro odstrániť z ponuky.

Reč je o základnom 13″ MacBooku Pro s dotykovým panelom. Po verziách s čipom M1 a neskôr M2 sa tak definitívne lúčime s cenovo najdostupnejším modelom Pro. Na tomto poste ho totiž vystrieda MacBook Air M2, ktorý sa stal najlacnejším „moderným“ Macom v ponuke. Ešte stále je tu aj MacBook Air M1, ktorý po kliknutí na tento odkaz získate za 939 €.

V radoch prémiových Macov je teraz najdostupnejším modelom práve 14″ MacBook Pro, ktorý začína na cenovke 1999,00 €. V prípade high-endových zariadení sme si na vysoké ceny Apple produktov takpovediac zvykli.

Model s 13″ obrazovkou však jednoznačne bude chýbať, keďže sa jednalo o ľudovú voľbu pre menej náročných zákazníkov. Na druhej strane, model Air M2 ho bude do veľkej miery schopný plnohodnotne nahradiť.

Dotykový Touch Bar dáva svoje posledné zbohom

Model MacBooku Pro s 13″ obrazovkou sa stal takmer okamžite po svojom príchode „jablkom sváru“ Apple fanúšikov. Zatiaľ čo jedna skupina používateľov si dotykový Touch Bar nevie vynachváliť, druhá ho doslova nenávidí.

Keďže sa kalifornská spoločnosť rozhodla ukončiť oficiálny predaj najmenšieho Pro modelu, túto kontroverziu môžeme konečne hodiť za hlavu, pretože žiaden novší model už Touch Barom nedisponuje.

Zdroj: Apple

Ak ste si brúsili zuby práve na tento model Macu, určite nezúfajte. Spoločnosť Apple síce ukončila jeho oficiálny predaj, no dostupný bude až do vypredania zásob. Okrem prémiových resellerov by mal byť naviac v predaji aj v repasovaných verziách na oficiálnych stránkach Apple.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o nových modeloch MacBookov Pro 14″ a 16″ či iMacu novej generácie, ktoré Apple predstavil len pred malou chvíľou, určite si nenechajte ujsť novinky týkajúce sa konferencie Scary Fast na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Apple predstavil procesory M3: Je to revolúcia, ktorá nemá vo svete obdoby

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -