Jablková spoločnosť predstavila technológiu skla s nanotextúrou po prvýkrát ešte minulý rok. Dostalo sa do monitoru Pro Display XDR, ktorý je určený na profesionálne účely. Dnes si novinku môžete priplatiť aj k 27″ iMacu. Údržba však nie je jednoduchá. Na to, aby ste nepoškodili povrchovú úpravu. sa musíte držať prísnych postupov od Apple!

Nové sklo s nanotextúrou od Apple vyžaduje špeciálnu údržbu

Nový dokument podpory upozorňuje všetkých budúcich majiteľov iMacu na čistenie skla s nanotextúrou. Pokiaľ sa na ňom objaví prach, nečistoty alebo špina, za žiadnych okolností nepoužívajte na odstránenie nič iné, ako špeciálnu leštiacu látku, ktorú pribaľuje spoločnosť Apple k počítaču.

Jednať by sa malo o úplne suchý proces. Zabudnite teda na akékoľvek čistiace prostriedky, chémiu či dokonca vodu. Jediná vec, ktorá nanotextúre určite neublíži je navlhčenie handričky do (maximálne) 70% roztoku izopropylalkoholu (IPA). Aj s tým by ste ale mali pracovať veľmi opatrne…

Cupertinský gigant varuje pred používaním akýchkoľvek iných handričiek. Na mieste čistenia môžu zanechať stopy, škrabance alebo iné poškodenie, ktoré sa už nedá vrátiť späť.

V prípade, že ste stratili konkrétnu handričku pribalenú k počítaču, mali by ste sa obrátiť na oficiálnu podporu spoločnosti Apple, ktorá vám pomôže s objednaním novej.

Pokiaľ sa ju budete po čase pokúšať vyprať, nemali by ste používať nič iné ako čistú vodu a mydlo. Robte to len ručne a na konci ju nezabudnite dôkladne opláchnuť, vyžmýkať a vysušiť (najmenej na 24h)…

Na záver doplníme informáciu, že štandardné sklo iMacu môžete vyčistiť bežnou handričkou z mikrovlákna a malým množstvom vody. Nanotextúra stojí v príplatku až 609€ (podľa nemeckého Apple Store). Nie je to teda žiaden lacný špás…

Prečítajte si tiež  iPhone 14 je po zľave extrémne lacný: Slováci tento model milujú a my vieme prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.