Pokiaľ pracujete medzi profesionálmi, táto informácia bude pre vás dôležitá. Technologický gigant chystá vylepšiť svoj Mac Pro o procesory, ktoré zatiaľ nebudú založené na platforme Apple Sillicon (ARM).

Zariadenie sa má naopak tešiť na čipy Intel W-3300 Ice Lake s vysokým výkonom. Zmienky o tom sa našli priamo v poslednej beta verzii Xcode 13, kde vývojári objavili náznaky nových procesorov Ice Lake SP. Intel tvrdí, že tieto čipy ponúkajú „pokročilý výkon, zabezpečenie, efektivitu a zabudovaný akcelerátor AI na jednoduchšie zvládanie pracovných záležitostí IoT a výkonnejšie AI„.

V praxi obsahujú až 38 jadier a 76 vlákien, pričom Xeon W-3775 je najlepším čipom v celej zostave a zákazníkovi môže ponúknuť napríklad 57 MB medzipamäte či taktovanie na 4,0 GHz.

Na Apple Sillicon Mac Pro si ešte počkáme 

Zatiaľ čo už väčšina fanúšikov očakávala novú generáciu Macu Pro, založenú na platforme Apple Sillicon, Apple sa s ňou nikam neponáhľa. V súčasnosti máme k dispozícii iba jeden ARM čip určený pre Macy a to klasickú „M1-tku“. V blízkej budúcnosti by sme sa však mali dočkať výkonnejších verzií, ktoré budú osadené napríklad v MacBooku Pro 14″ a 16″.

Prečítajte si tiež  Mac Pro 2021 - Koncept od redakcie svetapple.sk

V priebehu roka 2022 zároveň spoločnosť Apple ukáže aj zmenšený Mac Pro, ktorý by mal mať výrazne zredukovaný dizajn a zároveň extrémny výkon. Zatiaľ však technologický gigant pokračuje v spolupráci so spoločnosťou Intel, ktorá mu vie ponúknuť to najlepšie z najlepšieho.

Máme tu niekoho, kto vlastní a používa Mac Pro? Dajte nám vedieť do komentára, ako ste s touto šialene výkonnou mašinou spokojní. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.