Mac Pro 2021

Ako iste viete, platforma ARM umožňuje zmenšovať rozmery počítačov. Vďaka pokročilým technológiám sa má nový Mac Pro výrazne „scvrknúť“, pričom jeho celkový výkon bude ešte vyšší v porovnaní so špičkovými verziami s procesormi Intel (ktoré sú v predaji napríklad dnes).

Jon Prosser (presnosť 78,6 %) dávnejšie uviedol, že Mac Pro 2021 bude po rozmerovej stránke podobný, ako tri na sebe naskladané počítače Mac mini. Z tejto teórie sme teda vychádzali aj my v redakcii a tvar počítača, ktorý sme navrhli, pripomína jednoduchú kocku so zaoblenými okrajmi.

- Reklama -

Aby bolo na prvý pohľad jasné, že sa jedná o Mac Pro, pridali sme aj niekoľko ikonických dizajnových prvkov, ako napríklad kovové držadlá vo vrchnej časti alebo klasickú mriežku vetrania, ktorá pripomína strúhadlo na syr. Tá má samozrejme aj funkčnú stránku a pokiaľ sa teplota vo vnútri hliníkového šasi výrazne zvýši, efektívne ju môže odvádzať smerom von.

Konektivita

Do zadnej časti konštrukcie sme zapracovali množstvo konektorov pre ideálnu konektivitu. Samostatne sa tu nachádza 6x USB-C Thunderbold 3 port, 4x USB-A port, 2x HDMI, 2x Ethernet a 1 MagSafe nabíjací port.

Vo vrchnej časti sa potom nachádzajú ďalšie dva USB-C porty, vypínacie tlačidlo, LED dióda a vysúvacia rúčka pre odňatie celej vonkajšej konštrukcie Macu Pro. Tá je tu pre prípad, že by ste potrebovali skontrolovať hardvér.

Výkon

Náš koncept stojí na štyroch elegantných nožičkách a s klasickým Macom Pro 2019 zdieľa množstvo charakteristických prvkov. Už na prvý pohľad je jasné, na aký počítač odkazuje.

Ak vás zaujímajú možné schopnosti zariadenia, tie nám načrtol leaker Mark Gurman (presnosť 88,7 %) z agentúry Bloomberg vo svojom nedávnom úniku.

Vrcholový Mac by mal byť podľa jeho slov menší a k dispozícii bude 16 alebo 32 jadrová verzia ARM procesora. Ako sme už spomenuli dávnejšie, technologický gigant sa zameria aj na grafický výkon. Ten bude počítať so 64 alebo 128 jadrovou GPU! Mac Pro 2021 bude teda vhodný pre všetkých profesionálov.

Pozrite si obrázky a napíšte nám do komentára, ako sa vám tento dizajn pozdáva. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.