O posledné informácie z technologického sveta sa postaral známy leaker Mark Gumran (presnosť 88,7 %) z agentúry Bloomberg. Ako uvádza vo svojej rozsiahlej správe, spoločnosť Apple chystá vylepšený Mac Pro pre tých najnáročnejších používateľov. Od predstavenia nás môžu deliť iba týždne.

Zariadenie sa už nemá spoliehať na procesory Intel, aj keď ich pravdepodobne úplne neopustí. Apple tu však bude presadzovať vlastné riešenie s extrémnym výkonom za výhodnejšiu cenu.

- Reklama -
Mac Pro postavený na ARM platforme

Ako konkretizuje Gurman, firma pracuje na dvoch prevedeniach Macu Pro s upraveným dizajnom. Zariadenie by malo byť o niečo menšie a k dispozícii bude 16 alebo 32 jadrová verzia ARM procesora. Ako sme už spomenuli vyššie, technologický gigant sa zameria aj na grafický výkon. Ten bude počítať so 64 alebo 128 jadrovou GPU.

Predstavenie už na WWDC 2021?

Medzi najväčšie benefity tohto stroja nebudeme radiť iba šialený výkon, ale aj mimoriadnu kompaktnosť. Pokiaľ sa podarí zredukovať jeho rozmery približne na polovicu, pri zachovaní všetkých sľubovaných parametrov pôjde o zásadnú revolúciu, ktorou Apple opäť prekvapí celý svet. Niektoré zvesti naznačujú, že nový Mac Pro bude pripomínať ikonický Power Mac G4 Cube.

Na záver už iba doplníme, že predstavenia sa môžeme dočkať oveľa skôr, ako by ste možno očakávali. WWDC 2021 sa bude konať presne dva roky od uvedenia aktuálneho Macu Pro s procesormi Intel. Po tomto období by mohol prísť výraznejší „facelift“ s ARM čipmi. Čo poviete?

Napíšte nám do komentára, či sa už na tento stroj tešíte. My v redakcii máme veľké očakávania!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.