Spoločnosť Apple v piatok 8. júna spustila predobjednávky na nový MacBook Air (2022) s čipom M2 prostredníctvom svojej webovej stránky a aplikácie Apple Store. Trvalo len niekoľko hodín, kým sa odhady dodávok pre niektoré konfigurácie alebo farebné varianty začali predlžovať. Tento efekt bol zaznamenaný najmä v Spojených štátoch, kde je o nový MacBook Air evidentne veľký záujem. Neznamená to však, že sa s ním nestretnete aj na Slovensku. Aktualizované správy už dokonca hovoria o tom, že v čase pôvodného dodania nezískate ani základnú verziu za 1 495,00 €. Ak ste teda s nákupom váhali, možno si budete musieť počkať.

Aby sme boli presnejší, počítače, ktoré Apple nestihne doručiť do pôvodného dátumu 15. júla, prídu používateľom o cca 11 dní neskôr 26. júla 2022. Aby toho nebolo málo, ak si zákazník vybral drahšiu špecifikáciu s výkonnejšími komponentami, môže sa ku nej dostať až v priebehu augusta.

Táto správa čiastočne potvrdzuje informácie o problémoch v dodávateľskom reťazci. Netreba totiž zabúdať, že samotný MacBook Air bol predstavený pred viac ako mesiacom a podarilo sa ho sčasti vypredať už v predobjednávkach na viac ako ďalší mesiac dopredu. To nie je úplne bežný jav.

Uspokojiť vás môže aj starší model. Je o viac ako 400 € lacnejší 

MacBook Air 2022 (M2) v rôznych farbách
MacBook Air 2022 (M2) v rôznych farbách

Cena nového MacBooku Air sa na Slovensku začína od 1 495,00 €. MacBook Air predchádzajúcej generácie s čipom M1 je naďalej k dispozícii už od 1 079,00 €. Ak teda nepotrebujete najmodernejší hardvér, aj staršia generácia vám môže vcelku dobre poslúžiť.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Apple včera tiež začalo predávať svoj nabíjací USB-C MagSafe 3 kábel, ktorý si môžete predobjednať v troch farbách MacBooku Air. Počítať však musíte s vyššou cenou, pretože toto príslušenstvo stojí 55,00 €.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -