Spoločnosť Apple predstavila iba začiatkom týždňa nový MacBook Pro 14″ a 16″, ktorý nie je revolúciou iba po stránke výpočtového výkonu ale aj po stránke celkových technológií. Zariadenie ponúka ako prvý počítač od Apple mini-LED displej, ktorý sa však čoskoro rozšíri aj ďalej.

S touto technológiou prišiel po prvýkrát iPad Pro 12,9″ začiatkom roka 2021, pričom v blízkej budúcnosti ju uvidíme aj v MacBooku Air 13″ či dokonca v iPade Pro 11″. Pravdepodobne to bude niekedy na začiatku roka 2022.

Je veľmi pravdepodobné, že nová zobrazovacia jednotka bude v určitých smeroch „oklieštená“ v porovnaní s prevedením pre MacBook Pro. Azda najväčším rozdielom môže byť nižšia obnovovacia frekvencia, ktorá nebude ponúkať 120 Hz ale len 60 Hz tak ako dnes. Bežnému spotrebiteľovi však na tomto parametri záležať nebude.

Technológia mini-LED má mnohé výhody 

MacBook AirNový mini-LED displej potom získa uhlopriečku 13,3″ a rozlíšenie by malo byť podobné ako dnes  2560 x 1600 px (227 ppi). Ak sa tento počítač dostane do výroby, v tejto oblasti predbehne aj dosluhujúci MacBook Pro 13″ s procesorom M1, ktorý zostal v predaji popri novších modeloch.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro 16" s čipom M1 Max bude podporovať režim vysokého výkonu!

Technológia mini-LED displeja prináša rôzne zlepšenia kvality zobrazenia, vďaka čomu dokážu inžinieri použiť tenší a ľahší dizajn a zároveň širší farebný rozsah, vysoký kontrast a dynamický rozsah, vernejšie odtiene čiernej a mnoho iného.

Ak sa vám zapáčil nový MacBook Pro 14″ práve kvôli displeju avšak jeho cena vám príde príliš vysoká na bežnú kancelársku prácu, zostaňte trpezliví. Nový MacBook Air bude veľkým prekvapením! 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here