Možno by ste boli prekvapení, koľko ľudí používa služby od spoločnosti Microsoft na svojich Macoch. Popravde sa im ani nečudujeme, nakoľko sa s nimi mnohí učili pracovať ešte na počítačoch, ktoré mali Windows. Dnes prinášame dôležitú správu, ktorú by ste nemali prehliadnuť. Microsoft čoskoro ukončí podporu MS Office 2016 pre macOS!

Microsoft Office 2016 končí v októbri

Jedna z najväčších technologických spoločností sveta vydala vyhlásenie, v ktorom uvádza, že už o niekoľko mesiacov prestane podporovať niektoré služby na počítačoch Mac. Tejto dôležitej zmeny sa dočkáme v októbri 2020. Ak ste teda používateľom balíčka MS Office 2016, mali by ste sa pripraviť.

Kompetentní bližšie nešpecifikovali, čo bude koniec podpory znamenať v praxi. Z nášho pohľadu by ste ale mohli stratiť prístup k službe Office 365.

Microsoft však doplnil, že nikoho obmedzovať nebude. Stále je tu teda malá nádej na to, že balíček bude so službou kompatibilný ešte niekoľko rokov (no sám o sebe nebude dostávať aktualizácie), nechajme sa prekvapiť…

Tak či onak, pokiaľ dnes používate Microsoft Office 2016, odporúčame vám, aby ste sa v dostatočnom predstihu pripravili na predplatné Microsoft 365 Personal, ktoré ho plne nahradí.

Možno, že sa medzi našimi čitateľmi našiel niekto, kto má modernejšiu verziu balíčka, ako napríklad Microsoft Office 2019. V tomto prípade sa ničoho strachovať nemusíte. Spoločnosť garantuje podporu až do roka 2023. Taktiež môžete vyskúšať alternatívu iWork od spoločnosti Apple. Bezplatné aplikácie Pages, Keynote či Numbers fungujú výborne.

zdroj

Prečítajte si tiež  Získajte doživotnú licenciu na Windows 10 len za 13,3 € a na Office len za necelých 23 €. Softvér je v extrémnej zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.