5. Prvý iMac, ktorý má vstavaný priestorový zvuk

Pokiaľ ste sledovali včerajší event, určite viete, že spoločnosť Apple dbala pri iMacu 24″ na zvukový zážitok pri počúvaní hudby, hraní hier alebo sledovaní filmov či seriálov.

Čo ste ale zrejme nevedeli je, že nový iMac je úplne prvým all-in-one počítačom od Apple, ktorý obsahuje vstavaný priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos. V praxi sa o to starajú 4 basové reproduktory, dopĺňané o 2 výškové reproduktory. Už sa naozaj nevieme dočkať chvíle, kedy si to vyskúšame v praxi.

4. Prvý iMac podporujúci WiFi 6

Prvými počítačmi od Apple, ktoré podporovali protokol WiFi 6 boli zariadenia predstavené v novembri 2020. Rádovo sa jedná o MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini. Po necelom polroku s ním prichádza aj iMac 24″ (2021). Určite sa nájdu používatelia, ktorí toto drobné zlepšenie ocenia.

3. 3,5mm Jack sa presunul na bočnú stranu

Dizajn nového iMacu sa výrazne zmenil. V porovnaní s predošlou generáciou je vďaka podpore platformy ARM o dosť tenší – hrúbka predstavuje iba 11,5 mm.

Nové riešenie donútilo inžinierov, aby premiestnili 3,5 mm jack zo zadnej časti na ľavú stranu zariadenia. Pri použití so slúchadlami bude takéto umiestnenie praktickejšie. Ak sa sem ale chystáte zapojiť reproduktory, nemusí to vyzerať veľmi dobre…

2. Ethernet port na nabíjacom adaptéri

Apple zabilo pri 24″ iMacu dve muchy jednou ranou. Mimoriadne tenký dizajn neumožnil, aby sa sem vtesnal klasický ethernet port. To však vôbec nevadí.

Pokiaľ si zakúpite drahšiu verziu (základná ním nedisponuje), získate špeciálny adaptér s jednou koncovkou navyše. Toto riešenie je skvelé mimo iného aj preto, lebo sa používatelia konečne zbavia otravných a nepekných káblov na stole. Well done Apple!

1. Nový iMac nemá slot pre SD kartu

Na záver posledná vec, ktorá dozaista nepoteší fotografov, kameramanov alebo editorov. Nový iMac 24″ už nedisponuje SD slotom, kvôli čomu si budete musieť zaobstarať redukciu. Hoci by sa sem určite niekde vošiel, Apple ho z neznámeho dôvodu úplne vynechalo. Škoda.

Prečítajte si tiež  iPhone 12S príde v septembri 2021. Má to ale drobný háčik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.