Spoločnosť Apple nám na včerajšom evente Wonderlust predstavila nový iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Zariadenia pôsobia na prvý pohľad rovnako, ako ich predchodcovia no pozorné oko si určite všimne, že sa pri nich mierne zmenil dizajn. Novinka má zaoblené okraje a tenšie rámčeky okolo displeja. Dokonca sa pri nej upravili aj rozmery, ktoré už podrobne poznáme. A budete prekvapení.

Aj keď je v súčasnosti v trende mobilné zariadenia neustále zväčšovať, spoločnosť Apple na to išla opačnou cestou. iPhone 15 Pro je paradoxne menší, vďaka čomu by sa mohol pohodlnejšie používať. Zatiaľ čo iPhone 14 Pro ponúkal výšku 147,5 mm a šírku 71,5 mm, nástupca je vysoký „len“ 146,6 mm a široký 70,6 mm.

Naopak žiaľ trochu nabral na hrúbke , ktorá vzrástla zo 7,85 mm na 8,25 mm (platí aj pre iPhone 15 Pro Max). Dobrou správou však je, že iPhone 15 Pro je vďaka hliníkovému rámu ľahší, ako iPhone 14 Pro. Dosahuje iba 187 gramov, namiesto 206 gramov.

Podobným spôsobom sa upravili rozmery aj pri iPhone 15 Pro Max. Tomu sa oproti iPhonu 14 Pro Max zredukovala výška zo 160,7 mm na 159,9 mm a šírka zo 77,6 mm na 76,7 mm. Aj keď sa to nezdá, ako veľké rozdiely, v praxi to určite prispeje ku lepšej ergonómii používania. Rovnako s tým bude súvisieť aj nižšia váha, ktorá už nedosahuje 240 gramov, ale len 221 gramov.

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max rozmery
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Neuveríte, čo skrýva ikona diktafónu v iOS 8!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -