Apple predstavuje každý ork prepracované produkty. Niekedy sa ale stane, že všetko nie je celkom dokonalé. Teraz na to doplatil. Pol milióna MacBookov sa prehrieva. Týka sa to hlavne Kanady a USA.

Pol milióna MacBookov sa prehrieva.

Spoločnosť Apple sa niekedy nemôže zaručiť za všetkých svojich dodávateľov. Jedným z problémových sa ukázal ten, ktorý spoločnosti prinášal lithium-ion-vé batérie pre počítače MacBook. Jednalo sa konkrétne o model Pro 15″ vyrábaný v rokoch 2015 až 2017. Ako sa ukázalo, tieto produkty sa po čase začali prehrievať a spôsobovali problémy.

Nešlo len o problémy spojené s poškodením počítača. Išlo aj o problémy, kedy boli ľudia potencionálne vystavený riziku vzplanutia či nadýchnutia sa nebezpečného dymu. To mohlo spôsobiť vážne zranenia či v krajných prípadoch aj smrť. To v Apple nechcel nikto riskovať a tak sa rozhodlo urobiť bezplatný výmenný program, v ktorom všetky chybné kusy bezplatne vymení. V súvislosti s týmto programom spoločnosť spustila aj stránku, kde si môžete zadať sériové číslo vášho zariadenia a na základe neho overiť, či máte na výmenu nárok.

Nebude to len tak

No a hoci sa očakávalo, že sa problém bude týkať tak ako vždy len niekoľkých tisícov kusov, zdá sa, že problém môže byť omnoho väčší. Aj keď sa primárne sťahuje len na USA či Kanadu. Ide o obrovské množstva zariadení a nie je vylúčené, že sa niektoré z nich dostali aj do Európy. Konkrétne číslo je až 458 tisíc kusov, čo je veru dosť.

Pokiaľ si to rozdelíme na drobné, v USA ich bola väčšina, 432 000 a v Kanade zvyšných 26 000. Je asi jasné, že sa všetci používatelia neprihlásia. Ak by ale výmenný program využila len tretina z nich, Apple by zaznamenal obrovské škody. Pokiaľ vlastníš počítač MacBook Pro 15″ vyrobený v rokoch 2015-2017 odporúčame ti overiť si, či tiež nespadá medzi problémové zariadenia. Do Európy sa môže dostať celkom ľahko. Sú tu rôzni priekupníci či predajcovia v bazároch. Výmenný program bude samozrejme uznaný kdekoľvek na svete. Treba sa len prihlásiť.

Pol milióna MacBookov sa prehrieva. Apple ich opraví zadarmo. - svetapple.sk
Pol milióna MacBookov sa prehrieva. Apple ich opraví zadarmo. – svetapple.sk

zdroj: macrumors

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here