Spoločnosť Apple dnes sprístupnila prvú beta verziu pripravovanej aktualizácie macOS Monterey 12.3 pre verejných beta testerov. Posledné aktualizácie nám mimo niekoľkých drobností priniesli iba bezpečnostné prvky a opravy chýb. V novom update sa však bude nachádzať jedna z najočakávanejších funkcií.

Mimo klasických bug fixov a zaužívaných opráv systému bude novinkou v macOS Monterey 12.3 funkcia Universal Control. Vďaka tejto vychytávke bude v rámci jablkových systémov sprístupnené ovládanie viacerých Macov a iPadov pomocou jedinej myši, trackpadu a klávesnice.

- Reklama -

Ak teda vlastníte MacBook a iPad, obe zariadenia môžete ovládať trackpadom a klávesnicou MacBooku alebo klávesnicou pripojenou k iPadu. Rovnako to platí aj pre externú klávesnicu a samostatný trackpad. Na univerzálne ovládanie iPadu je potrebný systém iPadOS 15.4. Po nainštalovaní aktualizácií do zariadení sa funkcia automaticky aktivuje v hlavnom menu nastvení.

Universal Control

Blížiaca sa aktualizácia macOS Monterey prinesie okrem Universal Control  aj 14 nových Emoji znakov. Majiteľov AirPods tiež poteší možnosť updatovania firmvéru pre slúchadlá priamo z Macu. V rámci jablkového ekosystému sme sa síce stále nedočkali dedikovaného rozhrania pre AirPods, no po pripojení k Macu si budete môcť stiahnuť aktualizáciu firmvéru podobne ako v prípade iPhonu.

Ak patríte do skupiny testerov v rámci Apple Beta Software Programu, môžete si novú verejnú betu stiahnuť aj vy. Stačí vám na to len prihlásenie do programu a nainštalovanie príslušného profilu. Aktualizácia bude následne dostupná v sekcii Aktualizácia softvéru, rovnako ako oficiálne updaty ostrých verzií.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -