Spoločnosť Apple dnes sprístupnila prvú beta verziu pripravovanej aktualizácie macOS Monterey 12.3 pre verejných beta testerov. Posledné aktualizácie nám mimo niekoľkých drobností priniesli iba bezpečnostné prvky a opravy chýb. V novom update sa však bude nachádzať jedna z najočakávanejších funkcií.

Prečítajte si tiež  Dočkali sme sa! iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3 prinesú funkciu Universal Control

Mimo klasických bug fixov a zaužívaných opráv systému bude novinkou v macOS Monterey 12.3 funkcia Universal Control. Vďaka tejto vychytávke bude v rámci jablkových systémov sprístupnené ovládanie viacerých Macov a iPadov pomocou jedinej myši, trackpadu a klávesnice.

Ak teda vlastníte MacBook a iPad, obe zariadenia môžete ovládať trackpadom a klávesnicou MacBooku alebo klávesnicou pripojenou k iPadu. Rovnako to platí aj pre externú klávesnicu a samostatný trackpad. Na univerzálne ovládanie iPadu je potrebný systém iPadOS 15.4. Po nainštalovaní aktualizácií do zariadení sa funkcia automaticky aktivuje v hlavnom menu nastvení.

Universal Control

Blížiaca sa aktualizácia macOS Monterey prinesie okrem Universal Control  aj 14 nových Emoji znakov. Majiteľov AirPods tiež poteší možnosť updatovania firmvéru pre slúchadlá priamo z Macu. V rámci jablkového ekosystému sme sa síce stále nedočkali dedikovaného rozhrania pre AirPods, no po pripojení k Macu si budete môcť stiahnuť aktualizáciu firmvéru podobne ako v prípade iPhonu.

Ak patríte do skupiny testerov v rámci Apple Beta Software Programu, môžete si novú verejnú betu stiahnuť aj vy. Stačí vám na to len prihlásenie do programu a nainštalovanie príslušného profilu. Aktualizácia bude následne dostupná v sekcii Aktualizácia softvéru, rovnako ako oficiálne updaty ostrých verzií.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo macOS 12.2 Monterey pre počítače Mac. Prečo by ste si ho mali nainštalovať?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -