Apple menilo dizajn iMacu naposledy v roku 2012. Nemôžeme povedať, že by v roku 2020 vyzeral tento produkt zle. Skôr z časového hľadiska sa používatelia dlhšie nedočkali inovácie. Tá by mohla prísť v dohľadnej dobe. Apple má na to zaujímavý patent. Takto by to mohlo vyzerať.

Pozrite sa akoby vyzeral iMac podľa toho, ako to naznačuje Apple!

Boli by ste povedali, že dizajn iMacu, ktorý je aktuálne v predaji poznáme už 8 rokov? My veru nie. Ukazuje sa tu to, aké dokáže byť Apple pri niektorých zariadeniach nadčasové. Počas dlhej doby, kedy je iMac v ponuke ho firma vylepšovala predovšetkým v oblasti displeja (5K verzia) a zvyšného hardvéru. Dizajn je ale stále taký istý. Tenký a elegantný.

To by sa ale mohlo už v dohľadnej dobe zmeniť. Dôvod je ten, že v Cupertine získali patent, ktorý ukazuje úplne nové tvary iMacu. Samozrejme nateraz to ešte nič neznamená. Predsa len podobných patentov vlastní Apple už roky stovky, či možno tisíce a nikdy ich pri vývoji nepoužilo. Na druhú stranu by bol ale tento jeden určite vizuálne zaujímavý a povedzme, že aj príťažlivý. Hliník je už v tomto prípade minulosťou.

imac dizajn
Pozrite sa akoby vyzeral iMac podľa toho, ako to naznačuje Apple!

iMac by mohlo tvoriť jedno celistvé sklo, v ktorom by bola zakomponovaná aj klávesnica a trackpad. Dizajnér ConceptCreator spoločne s webom LetsGoDigital vytvorili jedinečný dizajn, ktorý sa pomerne presne držal predlohy od Apple.

Výsledok si môžete pozrieť na následujúcom veľmi dobre spracovanom videu. Čo hovoríte na tento dizajn vy? Páči sa vám? Nás veľmi oslovil a pokiaľ by Apple predstavilo takýto iMac, určite by sme neboli proti.

Myslíme si, že sa tu okrem iného otvárajú aj celkom nové možnosti v oblasti farieb, materiálov a podobne. Nechajme sa prekvapiť tým, kam sa budú počítače od Apple v budúcnosti uberať po vizuálnej stránke. Už dnes ide o špičku v technologickom priemysle.

zdroj: LetsGoDigital

Prečítajte si tiež  Nový iPhone 14 Pro za 1299 € trpí absolútne neprijateľnou chybou. Apple však sľubuje jej nápravu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.