Na internete sa objavili prvé výsledky Geekbench 5 testu pre čip M2 v MacBooku Air 2022, dostupný od 1495,00 €, ktoré naznačujú, že pri bežnom používaní by mali jeho majitelia dosiahnuť rovnaký výkon ako v novom 13-palcovom MacBooku Pro, dostupný od 1 549,00 €. Nové zariadenia, ktoré boli spoločne predstavené na WWDC 2022, sa môžu líšiť najmä v extrémne náročných procesoch, pretože verzia Air nemá k dispozícii chladenie, ktorým naopak dizajnovo staršie Pročko stále disponuje. Geekbench 5 však naznačuje, že ani v tomto prípade to nemusí byť až také odlišné.

Používateľ sociálne siete Twitter „Mr. Macintosh“ (prostredníctvom Appleinsider) upozornil na to, že sa v online prehliadači benchmarkového nástroja objavil prvý výsledok pre nový M2 MacBook Air. Test sa mal odohrať ešte v piatok a zariadenie označené ako „Mac14,2“ uvádza skóre jedného jadra 1 899 bodov a skóre viacerých jadier 8 965 bodov.

Len pre porovnanie, o čosi drahšia verzia počítača s označením „Pro“ dosahuje v jednojadrovom teste skóre 1 928 bodov a vo viacjadrovom teste 8 990 bodov. Rozdiely sú teda iba zanedbateľné a určite by sa nedali pozorovať voľným okom.

Ako funguje Geekbench test? 

Nový MacBook Air 2022 s procesorom M2 v rukách používateľa
Zdroj: Apple

Aj keď je medzi výsledkami oboch čipov minimálny rozdiel, benchmark testy potvrdzujú, že verzia Pro bude zrejme trochu ináč nastavená na každodenné používanie. Nástroje typu Geekbench sú od základov navrhnuté tak, aby aplikovali aj prestávky v práci, vďaka čomu poskytujú bližšiu simuláciu každodenných pracovných postupov.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

Aktívne chladenie MacBooku Pro zabezpečí, že pri dlhšom nasadení dosiahne lepšie výsledky vďaka prepracovanému tepelnému manažmentu v porovnaní s pasívne chladeným MacBook Air. Na strane druhej, ak sa počítaču nechystáte na dennej báze „nakladať“, lepšou voľbou zostáva dizajnovo modernejší MacBook Air za 1495,00 €. Do ktorej verzie pôjdete vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -