Cupertinský gigant predstavil pred niekoľkými dňami vylepšený iMac 27″. Ako jediný z ponuky dostal možnosť konfigurácie, kedy si viete prikúpiť aj špeciálnu nanotextúru na displej, ktorá nevytvára odrazy a odlesky od okolitého svetla. Pozrite sa na unboxing celého zariadenia a taktiež na malý test povrchovej úpravy.

Unboxing nového iMacu 27″

Novinka z dielne Applu príliš neprekvapila. Veľa fanúšikov naopak sklamala (hoci podľa nás nemala prečo)… Počítač sa dočkal viacerých hardvérových zmien a vylepšení, ktoré by mali byť poslednými pred predstavením nástupcu s procesorom Apple Sillicon.

Po dizajnovej stránke sa bude zákazník pozerať opäť na tie isté tvary, ktoré mohol po prvýkrát vidieť ešte v roku 2012 (keď bola predstavená súčasná generácia iMacu). Vďaka tomu, že sa model pre rok 2020 už dostal do predaja, na vlastnej koži si ho vyskúšali aj celosvetovo známi youtuberi.

Dnes si môžete pozrieť unboxing a prvé dojmy, ktoré vám okrem iného odprezentujú aj špeciálnu povrchovú úpravu. Jedná sa o nanotextúru, s ktorou ste sa mohli stretnúť aj pri Pro Display XDR!

iMac 27″ dokáže vďaka tomuto vylepšeniu (ktoré stojí v príplatku až 609€) prakticky úplne eliminovať okolité svetlo a odlesky, ktoré by vám mohli komplikovať prácu. Je zvláštne, že si nanotextúru nekúpite napríklad na iMac Pro 27″ (ktorý dostal tiež drobné zmeny) ale len na „bežný“ model. Uvidíme, ako to bude v budúcnosti… Možno ju cupertinský gigant časom zaradí do ponuky pre každý počítač. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Komentár: iPhone 12 nemá 120Hz displej kvôli 5G. Apple si muselo vybrať.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.