Podľa zverejnenej správy neboli leakeri ďaleko od pravdy. Spoločnosť Apple chcela predstaviť nový MacBook Pro 14″ a 16″ už na WWDC 2021, no kvôli problémom v dodávateľských reťazcoch to presunula na neskôr.

Podľa DigiTimes tvorili najväčší problém revolučné mini-LED displeje, ktorých Apple nedokázalo zohnať dostatočné množstvo, aby sa počítače mohli uviesť do predaja.

Presne táto technológia sa nachádza aj v novom iPade Pro 2021 a podľa prvých ohlasov funguje výborne. Ak ju teda Apple plánuje nasadiť do MacBooku Pro 14″ a 16″, používatelia sa majú na čo tešiť.

Kedy príde MacBook Pro 14″ a 16″?

Odpoveď na túto otázku je nejednoznačná, no správa od DigiTimes prezrádza, že prvé dodávky majú začať v treťom štvrťroku 2021 (pôvodné plány hovorili o druhom štvrťroku 2021). Z nášho pohľadu sa teda počítačov dočkáme pravdepodobne až niekedy v októbri alebo novembri a Apple im bude venovať samostatný event rovnako, ako minulý rok.

Všetko je to ale samozrejme iba odhad, ktorý sa môže v priebehu niekoľkých mesiacov či dokonca týždňov úplne zmeniť. Situáciu budeme aj naďalej monitorovať a akonáhle sa objaví niečo nové, hneď vás o tom informujeme.

Na nový MacBook s procesorom ARM čakajú státisíce ľudí po celom svete. Zariadenie dostane nový dizajn s viacerými konektormi, mini-LED displej, fantastickú výdrž batérie a veľa ďalšieho. Čo od tohto počítača očakávate vy? 

 

Prečítajte si tiež  Microsoft má problém s prehrievaním svojho Surface pro 3
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.