Apple sa momentálne chystá na svoju ďalšiu veľkú online konferenciu (WWDC), ktorej sa nezúčastní iba verejnosť ale hlavne vývojári. Už 7. júna sa dočkáme operačných systémov iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, tvOS 15 a macOS 12. Podľa leakera Jona Prossera (presnosť 78,6 %) však Apple pripravuje oveľa viac.

Prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter potvrdil, že firma predstaví MacBook Pro 14″ a MacBook Pro 16″ s procesorom M1X práve na tejto prezentácii. Únik sa približuje k informáciám od Marka Gurmana (presnosť 88,7 %), ktorý hovorí, že nové počítače budú dostupné už v lete. Bližšie detaily ale zatiaľ nepoznáme.

Ak vás zaujíma dizajn tohto zariadenia, na základe uniknutých schém vytvoril šikovný umelec Antonio De Rosa tento koncept, v ktorom opisuje všetky jeho dôležité prvky. Pôvodne sme ho publikovali len pred niekoľkými hodinami.

Zariadenie bude mať hranatejší tvar, viacero konektorov a príde o dotykový Touch Bar. Ten vystriedajú klasické fyzické klávesy.

Hoci sa na konferencii WWDC nezvykneme stretávať s hardvérovými zariadeniami, nie je vylúčené, že ich Apple môže ukázať. Napríklad v roku 2017 sme takto spoznali inteligentný reproduktor HomePod. V roku 2019 to bol potom Mac Pro a Pro Display XDR.

MacBook Pro 2021 dostane prepracovaný MagSafe.

Vlani sa konferencia zaoberala len operačnými systémami a prezentáciou platformy Apple Sillicon. Tento rok môže mať teda oveľa „hardvérovejší“ nádych. Nechajme sa prekvapiť, či sa slová Jona Prossera potvrdia. Ak áno, jeho kredibilita opäť porastie. Držíme palce.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.