Ikonický MacBook Air by sa mal objaviť v novej veľkosti a to už tento rok. Podľa doterajších odhadov sa viedla celkom zapeklitá diskusia, ktorá poukazovala na to, aký čip nové zariadenie dostane. Podľa portálu Digitimes bude MacBook Air 15″ vybavený čipom M2, rovnako ako jeho menší kolega.

Podľa doterajších správ môžeme od nového laptopu očakávať celkom skorý príchod. Jeho produkcia začne už v najbližšom období, pričom následného predstavenia a uvedenia na trh sa dočkáme už v druhom štvrťroku 2023. MacBook Air 15″ preto môžeme očakávať niekedy v období od apríla do júna.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Apple v minulom roku aktualizoval 13″ MacBook Air s čipom M2 a úplne novým dizajnom. Čip sa vyrába na základe druhej generácie 5nm procesu spoločnosti TSMC a niektorí pozorovatelia v odvetví ho považujú za provizórium, kým nebude pripravený čip Apple Silicon M3 založený na 3nm procese.

Okrem celkového zväčšenia zariadenia by sme sa však nemali dočkať žiadnych závažnejších zmien. Zariadenia bude figurovať v úlohe zástupcu prémiových MacBookov ako cenovo dostupnejšia voľba no s väčšou uhlopriečkou. Na stole je však aj scenár aplikovania výkonnejšieho čipu M2 Pro, no to je veľmi nepravdepodobné.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Máte problémy s iPhonom? Vyskúšajte týchto 6 tipov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -