Spoločnosť Apple predstavila počítače, ktoré sú určené predovšetkým pre profesionálnych používateľov. Tí môžu zúžitkovať ich šialený výkon či už pri práci s videom, obrovskými RAW fotografiami alebo v 3D programoch.

Pomôže jednak výkonné 10 jadrové CPU ale aj možnosť nakonfigurovať si až 32 jadrové GPU, 64 GB RAM či šialených 8 TB úložiska na SSD.

- Reklama -

Pochopiteľne, ak si plánujete zaobstarať takýto počítač, automaticky by ste mali očakávať, že si vypýta aj poriadne množstvo energie.

Hoci sú procesory M1 Pro a M1 Max veľmi úsporné, pri plnom pracovnom nasadení vybijú akumulátor dozaista aj za 1/4 prezentovaného času (pri 14″ MacBooku Pro je to 17 hodín prehrávania videa a pri 16″ verzii až 21 hodín).

V Cupertine na to samozrejme mysleli a preto sú nové MacBooky vybavené hneď trojicou adaptérov. Zatiaľ čo menší MacBook Pro 14″ v základnom prevedení získate so 67 W nabíjačkou a jeho drahšiu a výkonnejšou verziu s 96 W nabíjačkou, akýkoľvek MacBook Pro 16″ je automaticky dodávaný výhradne so 140 W nabíjačkou!

Takúto nabíjačku Apple ešte neponúkalo 

Ide o doposiaľ najvýkonnejší adaptér, aký kedy spoločnosť Apple pre svoj MacBook ponúkla. Doterajšie prvenstvo držala práve 96 W nabíjačka, avšak s novým 140 W riešením budú akumulátory doplnené oveľa rýchlejšie.

Informáciám o expresnom nabití na 50 % už počas 30 minút teda môžeme v tomto prípade plne dôverovať, avšak platiť to nemusí práve pri základnom MacBooku Pro 14″ so 67 W adaptérom.

No a drobná „pikoška na záver“, ak si budete chcieť kúpiť 140 W adaptér v samostatnom predaji, pripravte si až 105 €. Toľko totiž stojí v rakúskom Apple Online Store!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.