MacBook je zariadenie, s ktorým keď sa zžijete, už zrejme nebudete chcieť používať nič iné. Aj lacnejšie modely majú špičkový displej, elegantný dizajn či kompaktné rozmery. A zabúdať nemôžeme ani na výdrž batérie, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 5 do 10 hodín v závislosti od spôsobu používania (hovoríme o modeloch s Intelom).

Problém je však v cene nového zariadenia, ktorá je častokrát pre bežných ľudí alebo študentov príliš vysoká. Dnes vám ale ukážeme spoločnosť, ktorá sa zaoberá repasovaním MacBookov priamo na Slovensku a tieto počítače vám ponúkne v špičkovom stave s 12 mesačnou zárukou.

Reč je o firme ITya, ktorá poskytuje aj vynikajúce servisné služby. Sami sme si tu dali v minulosti opraviť MacBook Pro a s prístupom sme nadmieru spokojní. Viac sa o našej skúsenosti dočítate v tomto článku. Práve ITya sa však zaoberá aj predajom repasovaných počítačov alebo mobilných zariadení. Všetky produkty si starostlivo kontroluje, čistí a v prípade potreby aj opravuje.

Ak napríklad servisný technik zistí, že MacBook má čo i len trochu opotrebovanú batériu, automaticky ju vymení za nový kus, ktorý má 1 nabíjací cyklus. A keďže sú počítače od ITya aj v špičkovom vizuálnom stave, potom čo ich chytíte do ruky budete mať pocit, že sú úplne nové. A verte, že si nevymýšľame. Presvedčiť sa o tom môžete osobne v OC Retro v Bratislave (kde má ITya svoju pobočku).

Kompletný servis MacBooku Pro 13" s Retina displejom
zdroj: ITya.sk

Štandardom je tiež vyčistenie vnútra počítača od prachu, ktorý sa tu dokáže usadiť už po niekoľkých mesiacoch používania a odstránenie všetkých potencionálnych závad.

Taktiež je samozrejmosťou aj prepastovanie procesora, pretože staršia teplo-vodivá pasta (ktorá tu bola od výroby) po čase degraduje a mení sa na prach. Tým pádom už nemôže plniť svoju pôvodnú úlohu a počítač sa prehrieva. To mu z dlhodobého hľadiska vôbec nerobí dobre…

Záruka 12 mesiacov na akékoľvek problémy alebo závady 

M1 MacBook ProAko sme už uviedli vyššie, repasovanie MacBookov v spoločnosti ITya si vyžaduje niekoľko krokov vstupnej a výstupnej kontroly, vďaka čomu sú v TOP stave.

Ak by na nich ale predsa len nastala akákoľvek porucha, na zariadenia sa vzťahuje 12 mesačná záruka. Toto vám žiaden „bazárový“ predajca neponúkne.

A keďže má ITya dlhoročné skúsenosti so servisom, drvivú väčšinu závad vie opraviť v podstate na počkanie a samozrejme s maximálne profesionálnym prístupom. O všetkom budete transparentne informovaní a reklamácia sa dá jednoducho vyriešiť aj online (počítač pošlete poštou na adresu servisu).

Koľko stojí repasovaný MacBook? 

Ceny jednotlivých počítačov sa líšia v závislosti od verzie a veku. Dá sa však povedať, že MacBooky tu nájdete či už do 500 €, do 750 € alebo do 1 000 €. Ak ste náročnejší, sú tu aj drahšie modely.

Prečítajte si tiež  Recenzie na iPad Pro 2021 (M1) oceňujú úžasný displej a výkon. Kritika padá na operačný systém a výdrž batérie

Tak napríklad tento MacBook Air z roku 2018 a 256 GB pamäťou, ktorý má pred sebou ešte niekoľko rokov životnosti môžete získať za cenu 720,00 €. Samozrejmosťou je úplne nový akumulátor, odomykanie cez Touch ID, kvalitný Retina displej a 12 mesačná záruka. Pre študentov ako stvorené…

Ak hľadáte niečo lacnejšie a nie ste príliš nároční, spoľahlivo vám môže poslúžiť aj tento MacBook Air z roku 2015 s 256 GB pamäťou a procesorom Intel Core i5. Produkt disponuje taktiež novou batériou, 8 GB operačnou pamäťou RAM a ešte klasickým svietiacim logom Apple na zadnej strane hliníkového šasi. Cena je s aktuálnou – 10 % zľavou len 449,00 €.

Pre tých, ktorí si chcú užiť aj Touch Bar, väčší TrackPad a ďalšie benefity novších modelov Pro je tu na sklade MacBook Pro 13″ 2019 za cenu 899,00 €. Jeho súčasťou je Retina displej s vysokým rozlíšením, Touch ID, úplne nová batéria a veľa ďalšieho. Verte alebo nie, že tento stroj ešte dlho nezostarne.

No a ak náhodou preferujete väčší 15″ displej, k dispozícii je aj MacBook Pro 15″ 2016, ktorý má výkonnejší procesor Intel Core i7, 16 GB RAM a 256 GB úložisko. S novou batériou vás bude stáť len 1050,00 €, čo je z nášho pohľadu veľmi prívetivá cena. Ide totiž o počítač, ktorý sa už dá bez väčších problémov používať aj na profesionálne účely.

Nezabúdajte tiež na to, že keď si tieto počítače kúpite a budete ich používať trebárs 2 roky, ich cena v porovnaní s dneškom príliš neklesne. Apple si veľmi dobre drží hodnotu a špeciálne to platí pri starších MacBookoch. Počítač, ktorý dnes stojí 900 € teda môžete o 2 roky bez problémov predať za 600 až 650 €, vďaka čomu vás bude stáť po dobu užívania asi 10 – 15 € mesačne. A uznajte sami, že to je smiešna čiastka.

Do pozornosti tiež dávame, že ITya umožňuje aj nákup na splátky v spolupráci so spoločnosťou Quatro. Odkaz na výpočet mesačnej splátky nájdete priamo na stránke pod informáciou o skladových zásobách a cene.

Ak vás nezaujalo nič z nášho výberu, pozrite si ponuku všetkých počítačov od ITya. Nájdete ich tu desiatky. A ak by ste mali akékoľvek špeciálne požiadavky, kontaktujte tento servis. Určite urobia všetko preto, aby vám vyhoveli. Hovoríme z vlastných skúseností.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTlačová správa
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.