Zásadné zvýšenie predajov MacBookov

O najnovšie údaje sa postarala analytická spoločnosť Finaria, ktorá sa zaoberala MacBookmi od cupertinského giganta. Podľa jej odhadov predá Apple v roku 2021 17,1 milióna MacBookov, čím stanoví ďalší rekord. Pandémia koronavírusu zapríčinila zvýšený záujem o tieto zariadenia.

Za posledných 12 mesiacov si zákazníci zaobstarali až 15,5 milióna MacBookov, čo predstavuje zhruba 23%-ný medziročný nárast. Hlavným dôvodom bola nutnosť práce z domova, čomu zodpovedali aj nároky na hardvér. V roku 2021 môže byť ale najväčším lákadlom nový procesor založený na architektúre ARM.

Pokiaľ sa vrátime do minulosti, a pozrieme sa na obdobie 2018 a 2019 tak zistíme, že predaje v podstate stagnovali. Kým v prvom roku bolo predaných 12,8 milióna MacBookov, v druhom roku to bolo 12,6 milióna. Už obdobie 2020 bolo v tomto smere prelomové, no až skorá budúcnosť ukáže, čoho je firma schopná.

Pre spoločnosť Apple je to samozrejme win-to-win situácia. Na jednej strane ušetrí výrobou vlastných čipov, na strane druhej predá viac zariadení a takisto aplikácií z internetového obchodu Mac App Store. Za nás bol rok 2020 revolučný hlavne kvôli procesoru M1, na ktorý už pripravujeme plnohodnotnú recenziu.

V nasledujúcom období očakávame ďalšie verzie procesorov a tiež inovované počítače s prepracovaným dizajnom. Nechajme sa prekvapiť. Viac sme túto tému rozoberali v našom novoročnom článku.

Prečítajte si tiež  Mac mini je po zľave extrémne lacný. Túto akciu by bola škoda nevyužiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcultofmac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.