6. AirPods 3. generácie s lepším dizajnom

Začnime bezdrôtovými slúchadlami AirPods 3. generácie, ktoré zmenia tvar používaný od roku 2016. Aktuálna plastová konštrukcia nevyhovuje každému a používatelia sa často sťažujú na vypadávanie či nepríjemné tlačenie.

S vysokou pravdepodobnosťou sa dočkáme silikónových štupľov rovnako, ako to majú AirPods Pro. Na druhej strane môžeme zabudnúť na funkcie typu redukcia hluku či transparentný posluch, vyčlenené len pre prémiovú triedu.

Zatiaľ nie je známe, kedy sa AirPods 3. generácie dostanú do predaja, no leakeri uvádzajú Q1/Q2 2021. Cena sa nezmení a s bezdrôtovým nabíjacím puzdrom bude atakovať cca 200$/€. Momentálne ešte nie je isté, či AirPods 1/2. generácie zostanú v predaji ako lacnejšia alternatíva (za cca 100$/€), alebo z ponuky úplne vypadnú.

5. Nová Apple TV blízka hernej konzole

Po dlhých rokoch sa vylepšenia dočká aj populárny set-top box Apple TV. Predvedie sa v šiestej generácii a nahradí tak aktuálny model s čipom A10X.

Nová Apple TV bude vybavená výkonnejším procesorom. Niekto tvrdí, že inžinieri použijú A14 Bionic, iní očakávajú novinku vyvíjanú na platforme Apple Sillicon (pre počítače Mac). Toto zariadenie bude potrebovať výkonnejšie GPU, nakoľko sa má zameriavať na herný priemysel. S tým súvisí aj príchod prepracovaného ovládača.

Apple TV 6. generácie uvidíme pravdepodobne už o niekoľko mesiacov. Mohol by to byť jeden z prvých produktov, ktoré budú predstavené v roku 2021. Ceny zostanú rovnaké.

4. Nový lacný iPad, iPad mini a iPady Pro

Takmer celé portfólio tabletov od Apple prejde určitými zmenami. Najviac nás zaujíma základný iPad s 10,2″ displejom. Podľa posledných únikov dostane už na začiatku roka 2021 10,5″ displej a čip A14 Bionic. Zariadenie bude postavené na tretej generácii iPadu Air.

Tento únik je samozrejme celkom kontroverzný, nakoľko posledný upgrade zariadenia prišiel iba v septembri 2020. Pokiaľ ho Apple vylepší, z nášho pohľadu to bude až po 12 mesiacoch. Nechajme sa prekvapiť.

Aby toho nebolo málo, Apple chystá aj prepracovaný iPad mini. Ten v súčasnej dobe pôsobí dosť zastaralo a vzhľadom na vysokú cenovku aj „nepredajne“. Dostať by mal väčšiu uhlopriečku (cca 8,5″), edge-to-edge displej, odomykanie cez Touch ID v uspávacom tlačidle a samozrejme čip A14 Bionic. Toto zariadenie zmení dizajn po prvýkrát po deviatich rokoch výroby. S drobnými zmenami sú aktuálne tvary ponúkané už od roku 2012. Predstavenie očakávame na jar 2021.

Na záver spomenieme iPad Pro 12,9 a iPad Pro 11″. Špičkové tablety by mohli mať výkonnejšie procesory (skloňuje sa použitie M1-tky prípadne A14X Bionic), väčšiu kapacitu RAM, kvalitnejšie OLED displeje či fotoaparáty a pár drobných vylepšení. Informácie ohľadom predstavenia sa značne rozchádzajú. Niektoré hovoria o začiatku roka 2021, iné zase o jeho konci alebo začiatku roka 2022. iPad Air 4. generácie sa vylepšenia nedočká.

Prečítajte si tiež  Sleduj Keynote aj na PC s Windows!

3. Apple Watch Series 7 s novým dizajnom

Mnohí fanúšikovia nie sú spokojní s Apple Watch Series 6, ktoré majú rovnaký dizajn ako Apple Watch Series 4 z roku 2018. Apple si to uvedomuje a presne preto pripravuje zmenu. Apple Watch Series 7 prinesú upravené tvary a tak isto množstvo nových funkcií. Skloňuje sa napríklad detekcia panického záchvatu či schopnosť merania krvného tlaku.

Predaj začne v septembri 2021 a záujemcovia budú mať v ponuke aj Apple Watch SE. Tie podľa všetkého zostanú rovnaké, ako ich poznáme dnes. Na budúci rok sa rozlúčime s Apple Watch Series 3.

2. iPhone 12S bude vylepšením súčasnej ponuky

V súčasnosti sa veľa hovorí o príchode iPhonu 13. Podľa nás však uvidíme „iba“ iPhone 12S s vylepšenými funkciami iPhonu 12. Apple predstavilo v roku 2020 úplne novú generáciu zariadenia, založenú na novej platforme, ktorú bude inovovať minimálne 2-3 roky. Kompetentní sa nikam neponáhľajú.

Zariadenie prinesie procesor A15 Bionic, väčšie snímače fotoaparátov, 120Hz Always-on displej, vlastný 5G modem, reverzné nabíjanie a mnoho ďalšieho. Predstavenie sa odohrá v septembri 2021, čím Apple nabehne na starý časový harmonogram.

Pôvodne sa špekulovalo aj o príchode iPhonu SE 3. generácie, prípadne iPhonu SE Plus. Posledné analýzy však predpokladajú, že Apple s týmto zariadením počká až do roku 2022.

1. Revolúcia počítačov Mac vďaka ARM čipom Apple Sillicon

Pokiaľ by sme mali vybrať jednu vec, ktorá sa v roku 2020 skutočne podarila, určite by to bol procesor M1, založený na platforme ARM – Apple Sillicon. Hoci sú jeho výsledky oslňujúce, bavíme sa o malej ochutnávke celej série čipov, pripravovanej na rok 2021.

Jablková spoločnosť pracuje na výkonnejších verziách pre MacBook Pro 16″ a tak isto iMac 24″ či 32″ s úplne novým dizajnom. Zabudnúť by sme nemali ani na Mac Pro, ktorý má byť až o polovicu menší a energeticky úspornejší (s čipom ARM).

Aby toho nebolo málo, v Cupertine vyvíjajú aj vlastné GPU, čo znamená, že z Macu sa môže stať celkom slušná herná „mašina“. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, čo si o tomto „rozpise“ myslíte vy a na ktorý produkt čakáte.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.