Spoločnosť Apple sa neustále snaží vyvíjať nové technológie, ktorými ohuruje svet. Výnimkou nebolo ani predstavenie vlastnej platformy Apple Sillicon, na základe ktorej vznikajú špičkové 5 nm procesory pre počítače Mac a takisto niektoré iPady. Ako sa ale ukazuje, už čoskoro sa výrobný proces posunie ďalej.

Podľa najnovšej správy od Macrumors chystá Apple v spolupráci so svojimi partnermi ďalšiu revolúciu. Prvý iPhone a Mac s čipom, ktorý bude produkovaný za pomoci 2 nm procesu, by sa mohol dostať do predaja už v priebehu roku 2025.

- Reklama -

Potvrdila to aj spoločnosť TSMC (výrobca), ktorá zahájila svoj plán na výrobu tohto procesoru len pred niekoľkými mesiacmi.

TSMC chce okrem iného už koncom tohto roka sériovo produkovať 3 nm čipy, ktoré sa taktiež môžu ukázať v roku 2023 v niektorých Apple produktoch. Výhodou jablkovej spoločnosti je v tomto prípade to, že patrí medzi najväčších odberateľov TSMC. Aj preto bude uprednostnená.

Apple M2 čip môže byť vyrábaný 3 nm procesom

Zdroj: MacRumors

Aj keď to zatiaľ nie je oficiálne, ešte v priebehu minulého roka sa začalo špekulovať, že MacBook Air či iPad Pro (2022), ktoré zatiaľ neboli predstavené, budú obsahovať aj sofistikovanejší M2 čip. Ten síce nebude v porovnaní s M1 revolučne výkonný, no mohol by byť aspoň o niečo úspornejší. No a k tomu môže dopomôcť práve výrobný proces.

Podľa portálu Macrumors by spomínaná M2-ka mohla byť prvým procesorom zo série Apple Sillicon, ktorú bude TSMC vyrábať za pomoci 3nm výrobného procesu. Výkon by mal vďaka tomu stúpnuť asi o 15 % a spotreba batérie sa znížiť až o 25 %. A to nie sú zanedbateľné čísla.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.