Spoločnosť Apple sa neustále snaží vyvíjať nové technológie, ktorými ohuruje svet. Výnimkou nebolo ani predstavenie vlastnej platformy Apple Sillicon, na základe ktorej vznikajú špičkové 5 nm procesory pre počítače Mac a takisto niektoré iPady. Ako sa ale ukazuje, už čoskoro sa výrobný proces posunie ďalej.

Podľa najnovšej správy od Macrumors chystá Apple v spolupráci so svojimi partnermi ďalšiu revolúciu. Prvý iPhone a Mac s čipom, ktorý bude produkovaný za pomoci 2 nm procesu, by sa mohol dostať do predaja už v priebehu roku 2025.

Potvrdila to aj spoločnosť TSMC (výrobca), ktorá zahájila svoj plán na výrobu tohto procesoru len pred niekoľkými mesiacmi.

TSMC chce okrem iného už koncom tohto roka sériovo produkovať 3 nm čipy, ktoré sa taktiež môžu ukázať v roku 2023 v niektorých Apple produktoch. Výhodou jablkovej spoločnosti je v tomto prípade to, že patrí medzi najväčších odberateľov TSMC. Aj preto bude uprednostnená.

Apple M2 čip môže byť vyrábaný 3 nm procesom

Zdroj: MacRumors

Aj keď to zatiaľ nie je oficiálne, ešte v priebehu minulého roka sa začalo špekulovať, že MacBook Air či iPad Pro (2022), ktoré zatiaľ neboli predstavené, budú obsahovať aj sofistikovanejší M2 čip. Ten síce nebude v porovnaní s M1 revolučne výkonný, no mohol by byť aspoň o niečo úspornejší. No a k tomu môže dopomôcť práve výrobný proces.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Podľa portálu Macrumors by spomínaná M2-ka mohla byť prvým procesorom zo série Apple Sillicon, ktorú bude TSMC vyrábať za pomoci 3nm výrobného procesu. Výkon by mal vďaka tomu stúpnuť asi o 15 % a spotreba batérie sa znížiť až o 25 %. A to nie sú zanedbateľné čísla.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -