Analytická spoločnosť DigiTimes zverejnila správu, v ktorej tvrdí, že spoločnosť Apple pracuje na viacerých nových produktoch, ktoré získajú celkom nový dizajn a takisto atraktívne technológie.

Patriť by sem mali počítače Mac a tablety iPad s vylepšenými OLED displejmi, nahrádzajúcimi štandardné LCD panely. Nová technológia poteší vyšším kontrastným pomerom, krajšími a presnejšími farbami a v neposlednom rade aj lepšou energetickou úspornosťou. Ako iste viete, pri OLED platí pravidlo čierny pixel = vypnutý pixel.

Prvým zo zariadení, ktoré sa dočkajú takéhoto displeja má byť 10,9″ iPad Air (pravdepodobne aktualizovaná 5. generácia). Ešte pred ním sa však dočkáme iPadu Pro 12,9″ s technológiou mini-LED. Tá sa ukáže niekedy v apríli 2021.

OLED displej by sa potom mohol dostať napríklad aj do menšieho iPadu Pro alebo dokonca základného iPadu 9. generácie či iPadu mini. Všetko záleží od jeho ceny, dostupnosti a možností spoločnosti Apple. Správa je však zaujímavá najmä kvôli počítačom Mac.

Nové zobrazovacie jednotky sa predvedú pravdepodobne už v tomto roku a to v MacBooku Pro 14-16″, pričom niektoré zdroje hovoria aj o 17-palcovej uhlopriečke. V tomto prípade zatiaľ nie je jasné, či Apple použije mini-LED alebo OLED displej, takže na detaily musíme počkať. Ak sú ale informácie pravdivé, veľmi sa na ne tešíme.

Napíšte nám do komentára, či preferujete na týchto zariadeniach skôr OLED alebo LCD panely. Každému vyhovuje pri jeho práci a aktivitách na počítači/tablete niečo iné…

Prečítajte si tiež  Rozbitý displej na Apple Watch. Ako je to s opravou?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.