The Verge oceňuje výkon

Internetový portál The Verge sa vo svojej recenzii zameral na výkon nového iMacu 24″. Ako iste viete, zariadenie obsahuje procesor M1, ktorý nájdeme aj v iných produktoch od Apple. Nie je veľkým prekvapením, že tento čip pracuje rovnako rýchlo, ako v novom MacBooku Air, MacBooku Pro 13″ alebo Macu mini, pretože je technicky rovnaký.

V praxi môžete iMac 24″ využívať na akékoľvek úlohy, od písania e-mailov cez sledovanie 4K videí na YouTube až po amatérsku prácu s fotografiami alebo videami. The Verge dopĺňa, že zariadenie zvládne preskakovať medzi 25 kartami v prehliadači Chrome bez toho, aby sa akokoľvek spomalilo alebo zaseklo. V pozadí pritom ešte zvládne bežať náročný Cinebench test, čo je skoro neuveriteľné…

Gizmodo prekvapila 1080p kamera

Na webe Gizmodo sa taktiež objavila recenzia na nový iMac 24″. Autorka si špeciálne pochvaľovala prednú Face Time kameru, ktorá prešla obrovským vylepšením. Hoci stále ponúka len 1080p rozlíšenie, práca so svetlom je na úplne inej úrovni. Podľa hodnotenia neprekonáva len minuloročný MacBook Air s procesorom M1 (720p) ale aj iMac s Intelom (1080p).

V recenzii sa spomína, že počítač bol testovaný v prostredí, kde nie je veľa okolitého svetla. Pri video-hovoroch sa preto zvykne vyskytovať šum, ktorý dokázal nový počítač úplne eliminovať. Caitlin McGarry, ktorá iMac testovala dopĺňa, že nový čip M1 ISP robí svoju prácu absolútne perfektne. „Vyzerám, akoby ma osvetľovali do filmu, takže je to dobré“ – dodala.

Engadget oslovila oranžová farba

Redakcia magazínu Engadget zvolila oranžové prevedenie hliníkového šasi. Ako bolo uvedené hneď na začiatku recenzie, Apple ho malo nazvať skôr krémovým. Poblíž „brady“ (pod obrazovkou) má trochu ružovkastý odtieň, zatiaľ čo zadný kryt vyzerá viac oranžovo. Napriek hravej estetike ale nový iMac 24″ nestráca svoj ikonický prémiový charakter.

Engadget oceňuje spôsob, akým sa svetlo odráža od zadnej hliníkovej časti. Žiaden iMac od čias modelu G3 nemal v sebe toľko energie, ako práve posledná generácia. No a hoci je po dizajnovej stránke skutočne podarený, zďaleka nie je dokonalý. Autorovi recenzie chýbala možnosť horizontálneho nastavenia obrazovky, ktorú spomínajú aj iné weby.

Six Colors komentuje biely rámik displeja

Portál Six Colors taktiež zverejnil svoju recenziu nového iMacu. Konkrétne sa zameral na biely sklenený rámik, vyskytujúci sa v oblasti 24″ displeja. Tento dizajnový prvok sklamal mnohých fanúšikov spoločnosti Apple. Bolo to ale oprávnené? Ako uvádza autor Jason Snell, naživo je nový iMac iný ako na štúdiových fotografiách.

Prečítajte si tiež  Keď všetci padajú, Apple rastie. Predaje počítačov po Covide klesajú. Macov sa to, ale netýka

Biely rámik je skutočne biely, no platí to len dovtedy, kým sa nezapne displej. Pri práci pôsobí skôr sivým dojmom a ak nie ste vyznávačom iba tmavého režimu, určite vám nebude prekážať. Samozrejme tu platí pravidlo – 100 ľudí = 100 chutí.

TechCrunch oceňuje riešenie s Ethernet portom

Recenzia od TechCrunch vyzdvihuje pri novom iMacu Ethernet port. Samotná nabíjacia „tehla“ je v porovnaní s nabíjačkou od MacBooku výrazne väčšia, no na druhej strane to nie je prekážkou, nakoľko s ňou často nebudete manipulovať. Vďaka prítomnosti Ethernet portu sa navyše zbavíte aj neporiadku na stole, ktorý spôsobujú prebytočné káble. Tento milý detail sa Applu podaril.

CNET pochválil kompaktnosť a dostupnosť stroja

Apple zapožičalo svoj nový počítač aj do redakcie CNET. Autorom sa páči dizajn, výkon a schopnosti stroja. Aj keď iMac 24″ nepatrí medzi najlacnejšie all-in-one počítače, v porovnaní s cenou základného MacBooku Air je vlastne veľmi výhodný. Ak hľadáte pracovnú stanicu na Home Office, ktorý sa stal pevnou súčasťou našich „pandemických“ životov, tento počítač je pre vás ako stvorený. Ak priplatíte o niečo viac, môžete sa tešiť aj na lepšie GPU, Touch ID, viacej konektorov či Ethernet port.

Recenzie od youtuberov

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.