Spoločnosť Transcend predstavila 1 TB verziu svojich SD kariet JetDrive Lite 330 pre 14-palcové a 16-palcové modely MacBook Pro, ktoré používateľom najnovších počítačov Mac od spoločnosti Apple poskytujú cenovo dostupný spôsob zvýšenia internej úložnej kapacity.

Spoločnosť Transcend uvádza, že karty JetDrive Lite 330 sú vyrobené z vysokokvalitnej pamäte NAND flash a ponúkajú rýchlosti čítania až 95 MB/s a zápisu až 75 MB/s. To na bežné používanie určite bude stačiť.

Po vložení karty JetDrive Lite 330 do slotu čítačky kariet, ktorý je v jednej rovine s bočnou hliníkovou stranou notebooku, sa dodatočné úložisko môže použiť napríklad ako disk pre knižnicu fotografií alebo hudobnú knižnicu, prípadne môže karta slúžiť ako záložný disk pre Time Machine.

Výrobca uvádza, že na rozširujúce karty JetDrive Lite sa vzťahuje päťročná záruka a sú vyrobené pomocou pokročilej technológie COB (chip-on-board), vďaka ktorej sú odolné voči vode, prachu a nárazom.

Okrem modelov MacBook Pro 2021 podporuje JetDrive Lite 330 aj 13-palcový MacBook Pro Retina (modely z konca roka 2012 – začiatku roka 2015).

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Úložisko s kapacitou 1 TB sa pridáva k existujúcim kapacitám diskov JetDrive spoločnosti Transcend, ktorých cena sa začína na 35,99 USD (cca 33 €) za verziu s kapacitou 128 GB a 250 USD (cca 228 €) za kartu s kapacitou 1 TB.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -