Okrem nových MacBookov Pro, ktoré by mali doraziť v dvoch verziách už čoskoro, by sme sa mali dočkať aj nového MacBooku Air. Popredný Apple analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že ho môžeme očakávať v prvej polovici roku 2022.

Nové „Airko“ bude disponovať 13.3-palcovou Mini-LED obrazovkou, čo z neho spraví druhý Mac využívajúci túto technológiu, hneď po dlho očakávanom MacBooku Pro. Okrem zlepšenia celkovej kvality displeja dostane MacBook Air širšie možnosti v rámci zobrazenia kontrastu, hĺbky a dynamického rozsahu farieb.

- Reklama -

MacBook Air

Air sa dočká niekoľkých zmien aj po dizajnovej stránke. Obrazovku budú lemovať tenšie rámčeky ako tomu bývalo v predchádzajúcej generácii. Odhady poukazujú aj na zakomponovanie nového nabíjacieho konektoru MagSafe, ktorý sa dostane aj do modelovej rady Pro. Na stole je aj možnosť nových farebných prevedení, podobne ako u tohtoročných Macov s čipom M1.

Konektivitu bude dopĺňať zaužívaná dvojica vstupov ThunderBolt a 3.5 mm jack pre slúchadlá. Procesor M1 Apple Silicon pravdepodobne vystrieda nová a ešte výkonnejšia verzia čipu. MacBook Air samozrejme nedostane rovnakú porciu výkonu ako jeho kolega z rady Pro, no generačný rozdiel bude v porovnaní s posledným Airkom podľa Applu jasne badateľný.

Čo hovoríte na plánovaný MacBook Air vy? Vybrali by ste si jednu z nových farebných variácií, alebo by ste dali prednosť klasickej striebornej/sivej farbe? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -