Jeden z najpresnejších leakerov súčasnosti, Jon Prosser (presnosť 74,3 %) zverejnil správu, v ktorej tvrdí, že spoločnosť Apple v najbližšom období zaháji výrobu úplne nového MacBooku Pro 14″ a MacBooku Pro 16″.

Zariadenia získajú prepracovaný a hranatejší dizajn vrátane špičkového mini-LED Retina displeja či viacerých portov ako HDMI, SD, MagSafe a podobne. To, čoho sa ďalšia generácia MacBooku Pro s najväčšou pravdepodobnosťou zbaví bude dotykový Touch Bar. Nie, že by bol vyslovene zlý, no profesionálom sa za uplynulých päť rokov veľmi neosvedčil. Je to pekný dizajnový prvok s príliš slabou pridanou hodnotou.

Jon Prosser sa odvoláva na ďalšieho leakera Dylana, ktorý vo svojom tweete naznačil, že novinky uvidíme v štvrtom kvartáli 2021. Konkrétne by mali byť predstavené neskôr v októbri, prípadne na začiatku novembra. Detaily však nie sú známe.

https://twitter.com/dylandkt/status/1405545069059338243?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1405545069059338243%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.frontpagetech.com%2F2021%2F08%2F09%2Fits-happening-14-and-16-m1x-macbook-pro-finally-begin-mass-production%2F

Výroba nového MacBooku Pro je na spadnutie 

Pokiaľ sú vyššie uvedené fakty skutočnosťou, nové počítače by mali byť v poslednej fáze vývoja, respektíve v počiatočnej fáze produkcie. Ako správne dopĺňa vo svojej správe Prosser, Apple tento proces spúšťa vždy cca 1-2 mesiace pred predstavením a v ojedinelých prípadoch to môže byť aj 3 mesiace pred predstavením.

Ako iste viete, pre niekoľkými mesiacmi unikla schéma dizajnu zariadenia u jedného z najväčších dodávateľov tohto technologického giganta. Hackeri ju ukradli, zverejnili a Applu pohrozili, že ak nezaplatí výkupné, ukážu ešte viac. K tomu však nedošlo.

Dá sa teda povedať, že od predstavenia MacBooku Pro 14″ a 16″ nás delia iba týždne či maximálne mesiace a v Cupertine už pripravujú výrobu či marketingové materiály. V zariadeniach by sa mal vyskytovať procesor M1 a takisto jeho výkonnejšia verzia M1X.

Šepká sa tiež o vlastných ARM grafických kartách či iných unikátnych komponentoch, ktoré zatiaľ nepoznáme. Uvidíme, čo si teda teda Apple pripraví.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na koncept MacBooku Pro 14" s procesorom Apple Sillicon
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here