Okrem iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 či tvOS 14 Apple predstavilo aj nový operačný systém pre počítače macOS Big Sur. Je kompletne prepracovaný od svojich základov a prináša obrovské množstvo vylepšení ako widgety, ovládacie centrum, zmenený dizajn atď… Dnes píšeme o veľmi praktickej novinke. Váš počítač bude schopný inštalovať aktualizácie omnoho jednoduchším a rýchlejším spôsobom, ako doteraz.

MacOS Big Sur zrýchľuje proces inštalácie aktualizácií

Pokiaľ používate Mac, určite nám dáte za pravdu, že inštalácia aktualizácií môže byť v niektorých prípadoch pekne otravná. Problém je hlavne v tom, že majitelia nemôžu používať svoje počítače počas celého procesu, ktorý trvá v závislosti od rozsahu aj desiatky minút či dokonca hodinu.

Proces prípravy inštalácie prebieha pri načítaní systému. Ten je v danej chvíli nedostupný (kým nie je update dokončený). Presne to sa v macOS Big Sur raz a navždy zmení.

Novinka dokáže výrazným spôsobom zrýchliť aktualizáciu. Robí to tak, že časť celého procesu prípravy spustí na pozadí ešte pred inštaláciou. Akonáhle to teda začne, update sa vykoná omnoho rýchlejšie ako dnes. V princípe vás bude táto činnosť menej „obťažovať“ a možno aj viac motivovať, aby ste mali vždy tú najnovšiu možnú verziu systému. Váš počítač tak bude neustále rýchly, bezpečný a aktuálny. Naoko sa možno jedná o drobnosť, no z nášho pohľadu ide o skvelé riešenie, ktoré oceňujeme.

Skvelá správa. MacOS Big Sur zrýchľuje proces inštalácie aktualizácií!
Skvelá správa. MacOS Big Sur zrýchľuje proces inštalácie aktualizácií!

zdroj

Prečítajte si tiež  Komentár: Toto budú z môjho pohľadu 3 najväčšie inovácie iPhonu 12!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.