Nákup kvalitnej klávesnice ľudia stále podceňujú, hoci za počítačom trávia niekoľko hodín denne. Je to pritom jeden z najdôležitejších hardvérových komponentov, s ktorým sú neustále v kontakte. Platí to najmä pre profesie, v rámci ktorých je bežné písanie dlhých textov. Dnes vám v krátkosti predstavíme klávesnicu Logitech MX Keys, ktorá je dostupná za zvýhodnenú cenu. Sami ju používame a po niekoľkých mesiacoch môžeme povedať, že je to ideálna voľba pre Windows aj Mac. Pokiaľ by sme si po tejto skúsenosti mali vybrať znovu, pravdepodobne by sme oželeli aj originálnu Magic Keyboard od Apple.

Začať by sme mohli dizajnom, ktorý je vypracovaný podľa tých najprísnejších štandardov. Výrobca tu použil hliníkový rám, v ktorom sú umiestnené klávesy s guľovitým profilom. Tie presne zodpovedajú končekom vašich prstov, vďaka čomu zvládnete na tejto klávesnici písať dlhé texty aj niekoľko hodín denne bez toho, aby ste pociťovali únavu. Na klasickej Magic Keyboard nič podobné nenájdete a zo subjektívneho pohľadu môžeme napísať, že nám to na výrobku od Apple dosť chýba. Museli sme ale najskôr vyskúšať Logitech, aby sme to vôbec zistili.

Rovnako tak oceňujeme silu a odozvu stlačenia, ktoré je plynulé, prirodzené a absolútne presné. Výborné je tiež to, že klávesnica nie je veľmi hlučná. Existujú konkurenti, ktorí vedia pri práci doslova vyrušovať vašich kolegov v kancelárii. Pri Logitech MX Keys sa to ale určite nestane.

Rovnako sa nestane ani to, že by sa klávesnica počas písania akokoľvek triasla alebo hýbala. Keďže je v nej zabudovaný akumulátor, má svoju prirodzenú váhu, ktorá ju pevne drží na svojom mieste, aj keď je umiestnená na hladkom povrchu dreveného alebo skleneného stola.

Klávesnica Logitech MX Keys má podsvietenie a intuitívne ovládanie 

Klávesnica Logitech MX Keys recenzia
Zdroj: Logitech

Samozrejmosťou tejto klávesnice je aj podsvietenie, ktorého intenzitu si viete regulovať presne podľa svojich potrieb. To je ďalší veľký rozdiel oproti Magic Keayboard, ktorá ani vo svojej najnovšej verzii svietiť nedokáže.

Ak používate počítať Mac, Logitech MX Keys sa k nemu po prvotnom spárovaní cez Bluetooth bleskovo pripojí vždy, keď ho zapnete. Rovnako má aj tlačidlá, ktoré sú prispôsobené ako operačnému systému Windows tak aj macOS.

Obrovskou výhodou je tiež to, že keď prejdete na túto klávesnicu z MacBooku, ani sekundu si nebudete musieť zvykať. Všetko budete ovládať maximálne rýchlo a intuitívne.

Toto je hlavný dôvod, prečo Logitech MX Keys vrelo odporúčame. Sami sme si vyskúšali kvantum rôznych klávesníc no ešte žiadna nám nesedela tak dobre, ako práve táto. Treba si len vybrať vhodný jazykový model (nižšie v článku).

Prečítajte si tiež  Minecraft prináša zásadné vylepšenie pre iPhone a iPad

Logitech MX Keys má fantastickú výdrž batérie 

Klávesnica Logitech MX Keys recenzia
Zdroj: YouTube / The Product Lab

Klávesnica sa vie pripojiť na viacero počítačov súčasne, pričom dokonca podporuje aj kopírovanie súborov z jedného PC na druhý. Čerešničkou na torte je potom výdrž batérie, ktorá zvládne na jedno nabitie až 10 dní.

Z vlastných skúseností môžeme povedať, že táto hodnota dokáže byť pokojne aj o ďalších 10 dní dlhšia. Všetko to závisí od toho, ako často využívate podsvietenie kláves.

Nabíjanie prebieha prostredníctvom USB-C konektora a hoci sme nemerali jeho dĺžku, nikdy sme nemali pocit, že by trvalo neprimerane dlho.

Záver a cena

Klávesnica Logitech MX Keys recenzia
Zdroj: YouTube / The Product Lab

Čo dodať na záver? Voľbou tejto klávesnice určite nič nepokazíte a naopak sme presvedčení, že vám bude verne slúžiť celé roky a vy si užijete každú jednu chvíľu, keď na nej budete môcť písať. Sami sme si na ňu zvykli tak, že sa stala neoddeliteľnou súčasťou našej práce a v redakcii ju používame na všetkých počítačoch.

Táto klávesnica samozrejme nie je lacná a výrobca ju ponúka za pomerne mastných 129 €. Pokiaľ si ju ale chcete vyskúšať, teraz na jej nákupe dokážete slušne ušetriť.

Anglická verzia klávesnice sa dá kúpiť už od 86,65 € a pokiaľ by ste chceli českú verziu, po kliknutí na tento odkaz ju zoženiete od 93,75 €. Za nás teda vynikajúca ponuka, ktorú by bola veľká škoda nevyužiť. Rozhodnutie ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Komfort písania
Funkcie klávesnice
Výdrž batérie
ZDROJSvetApple - článok obsahuje affiliate linky, z ktorých máme províziu
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
spickova-klavesnica-logitech-mx-keys-je-v-zlave-recenziaDlho sme v redakcii nemali produkt, ktorý by sme vedeli ohodnotiť tak pozitívne, ako práve Logitech MX Keys. Je to existujúci dôkaz toho, že aj obyčajná klávesnica dokáže uchvátiť človeka a hlavne priniesť dodatočný komfort do jeho pracovného prostredia. Ak zvažujete nákup Logitech MX Keys, z nášho pohľadu prakticky neexistuje dôvod, prečo by ste nad ňou mali váhať.