Pokiaľ hovoríme o mobilných zariadeniach s najlepším fotoaparátom a kamerovými technológiami, zvyčajne skončí debata pri iPhone od spoločnosti Apple, alebo smartfónoch od juhokórejského Samsungu.

Zaujímavé však je, že podľa posledného slepého fototestu nie je lídrom v danej oblasti ani jedna z týchto spoločností. Ocenenie získal úplne iný výrobca. O všetko sa postaral celosvetovo známy technologický youtuber Marques Brownlee (MKBHD), ktorého kanál v súčasnosti sleduje viac, ako 18 miliónov fanúšikov.

MKBHD sa konkrétne rozhodol vyskúšať klasický slepý foto test, do ktorého zakomponoval 20 smartfónov predstavených v priebehu minulého roka. Výsledky na seba nenechali dlho čakať.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Víťazom sa nestal iPhone ani Samsung Galaxy S23 Ultra 

Pokiaľ ste si mysleli, že si výhru s prstom v nose odnesie buď Samsung Galaxy S23 Ultra, alebo iPhone 15 Pro, tak ste boli na omyle. Výsledky totiž ukázali, že najkrajšie fotky robí celkom prekvapivo Google Pixel 7a.

Len pre predstavu, ide o zariadenie, ktoré na Slovensku kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 426 €. Predáva sa teda ešte za nižšiu cenu, ako napríklad iPhone 12 z roku 2020. Napriek tomu doslova rozdupal niekoľkonásobne drahších konkurentov.

Najhoršie dopadla Xperia

Za zmienku tiež stojí posledné miesto, ktoré obsadil smartfón Sony Xperia 1 V z japonska. Hoci kedysi boli smartfóny od tejto značky preslávené svojou kvalitou fotografií, dnes tomu tak už nie je.

A aj keď tento smartfón podľa všetkého dokáže fotiť pekne, na dosiahnutie požadovaného výsledku je potrebné uskutočniť rozsiahlejšie nastavenia zadného fotoaparátu. A to nie je pre bežného používateľa práve jednoduché.

Ten chce skrátka iba vytiahnúť smartfón z vrecka, zachytiť záber a hneď ho vrátiť späť. Viac sa už dozviete v samotnom videu pod týmto odstavcom.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iPadOS 15.1. Čo všetko prináša?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -