Spoločnosť Apple predáva extrémne výkonný počítač, ktorý už síce nie je úplnou novinkou, ale trápiť vás to nemusí. Mac Studio s procesorom M1 Max prišiel na trh len niečo pred vyše rokom a ponúka hardvér, ktorý ocení nejeden profesionálny používateľ. A hoci bol pôvodne veľmi drahý, dnes už to neplatí, pretože ho v zľave dokážete získať o stovky eur lacnejšie. Poslúži vám ešte roky.

Uvedený Mac Studio má k dispozícii konfiguráciu čipu M1 Max, ktorá počíta s 10-jadrovým CPU, až 24-jadrovou GPU a 32 GB operačnou pamäťou RAM. Úložisko v tomto prevedení ponúka 512 GB SSD pamäte. Aj vďaka týmto parametrom je Mac Studio ako stvorený na náročnú prácu, ktorá počíta s úpravou fotografií, strihaním videí, prípadne prácou s 3D grafikou. Jeho extrémny výkon dokážete teoreticky zúžitkovať aj pri hrách, no pochopiteľne na to platforma macOS zatiaľ nie je celkom prispôsobená, hoci sa Apple snaží, aby sa to v čo možno najkratšom čase zmenilo.

Aká je teda cena tohto naloženého stroja? Budete prekvapení. V čase uvedenia na trh sa tento Mac Studio s procesorom M1 Max predával za pomerne vysokých 2 299 €. Ide však o high-end produkt so zameraním na profesionálov, takže sa tomu nemôžeme čudovať. Dobrou správou, ale je, že dnes kúpite tento istý počítač po kliknutí na tento odkaz už za 1 769 €. Ušetríte teda krásnych 530 € a získate hardvér, ktorý je na trhu len niečo vyše roka a stále dokáže ponúknuť extrémny výkon a schopnosti.

Čo navyše ponúka o stovky eur drahší Mac Studio M2 Max? 

Mac Studio
Zdroj: Unsplash / Tran Mau Tri Tam (úprava redakcie)

Keď si to totiž porovnáme s nástupcom Macom Studio s procesorom M2 Max, zistíme, že to nie je zas až tak veľký rozdiel. Je síce pravda, že novší ARM čip vychádzajúci z platformy Apple Sillicon ponúka o dve CPU jadrá viac (má ich dvanásť) a o 6 jadier GPU viac (má ich tridsať), no Apple si zaň štandardne pýta pomerne extrémnych 2 399 € a po kliknutí na tento odkaz ho môžete získať v zľave za 2 159 €, čo je stále o 390 € viac.

Sami musíte vedieť, do akej miery sa vám to oplatí, no ak nie ste extrémne nároční, z nášho pohľadu dáva väčší zmysel využiť príležitosť a radšej si kúpiť starší model z roku 2022.

Mac Studio s procesorom M1 Max zákazníkom bude robiť radosť aj vďaka svojej špičkovej konektivite. Ponúka až šesť Thunderbolt 4 portov, na ktoré viete pripojiť viacero monitorov, externé SSD úložiska a ďalšie príslušenstvo.

Prečítajte si tiež  LAMAX PartyBoomBox300 je v zľave. Extrémne výkonný reproduktor kúpite za neuveriteľne nízku cenu

Obrovským benefitom je tiež konštrukcia s mimoriadne tichým chladením, ktoré vás pri práci nebude vyrušovať a nízka spotreba energie. Pri jednoduchej aktivite si počítač vypýta cca 11 W, no aj keď mu naložíte, stále nepresiahne cca 115 W. To je v tejto triede vynikajúci výsledok.

Za nás teda Mac Studio M1 Max jednoznačne odporúčame. Rozhodnutie či si ho kúpiť alebo nekúpiť však nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -