Spoločnosť Apple vyrába počítače od roku 1976, pričom zhruba o 10 rokov neskôr začala používať v ich operačných systémoch aj rôzne zvučky. Počítače privítali používateľa príjemným zvukom a taktiež ho vedeli „menej príjemne“ upozorniť, pokiaľ systém zlyhal.

Hoci by ste možno povedali, že ide len o obyčajný zvuk, ktorému nikto neprikladá veľkú dôležitosť, opak je pravdou. Práve tieto krátke stopy sa v priebehu posledných tridsiatich rokov pravidelne menili a upravovali až sme sa dostali do súčasnosti.

- Reklama -

Aby toho nebolo málo, dokonca aj dnes nie sú pre každý počítač úplne rovnaké, hoci sa celkom podobajú. Iný zvuk vydáva napríklad MacBook Pro a Air s procesorom M1 a iný zase nový iMac 24″.

Zvuky, ktoré sa vyvíjali s dobou 

Vo videu nižšie, ktoré vám zaberie len 2 minúty si môžete vypočuť každý jeden štart a taktiež každé jedno zlyhanie počítača od polovice 80-tych rokov až dodnes. Niektoré zvuky sú až prehnane prepracované, pričom iné sú prekvapivo jednoduché.

Napíšte nám do komentára, kedy ste zhruba začali používať Mac a o aký model išlo. Pamätáte si ešte staré zvučky, ktoré sa používali v 90-tych rokoch, alebo vás zasiahli len tie nové, ktoré pribudli po prelome milénia?

Tešíme sa na všetky vaše komentáre.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -