Spoločnosť Apple zďaleka neskončila s nádielkou nových produktov. Už v najbližších mesiacoch uvidíme zariadenia ako iPhone 13, Apple Watch Series 7 či nový MacBook Pro 14″ a 16. Očakáva sa žiaľ, že počítače prídu na trh až o niečo neskôr.

Spoločnosť Apple sa minulý rok rozhodla, že svoje zariadenia kompletne „prestavia“ na platformu Apple Sillicon a teda na vlastné ARM procesory, ktoré sú extrémne výkonné a zároveň energeticky úsporné.

Aby toho nebolo málo, špičkový MacBook Pro 14″ a 16″ bude disponovať aj mini-LED podsvietením, vďaka čomu získa jeho displej vyšší kontrastný pomer. Túto technológiu môžete poznať napríklad z aktuálnej generácie 12,9″ iPadu Pro.

Kríza polovodičov sa po prvýkrát výrazne dotkne aj spoločnosti Apple 

No a hoci sú to všetko dobré správy, po stránke produkcie má Apple neočakávané problémy. Ako uvádzajú dodávateľské reťazce a analytická spoločnosť DigiTimes, niektorých komponentov skrátka nie je dostatok.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro zrejme ponúkne rovnaký výkon pre 14 aj 16-palcovú verziu

Súvisí to samozrejme s krízou polovodičov, ktorá ochromila dodávky procesorov. Nejde však len o čip M1X ale aj o čipy, ktoré sa používajú napríklad na prevádzku mini-LED displeja.

Nové MacBooky budú teda meškať a podľa očakávaní uvidíme ich predstavenie až niekedy v novembri 2021. Pôvodne sa šepkalo, že by mohli prísť už v septembri, no podľa väčšiny únikov je tento dátum nereálny.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -