iMac 32″ mal prísť už v roku 2020, napokon to bude ináč 

Väčší displej, nádherný dizajn a výkonnejší čip. Aj tak by sa dali opísať naše očakávania od pripravovaného iMacu s 32″ displejom, ktorý zatiaľ v portfóliu značky chýba. V súčasnosti poznáme aspoň 24″ iMac poháňaný procesorom M1 (Apple Sillicon). To bol však podľa viacerých leakerov iba “predkrm”.

V Cupertine pripravujú stroj, ktorý by mal po vizuálnej stránke pripomínať špičkový displej Pro Display XDR a jeho výkon ulahodí nejednému profesionálovi.

- Reklama -

Toto zariadenie sme pôvodne očakávali ešte v lete minulého roka, no na naše sklamanie prišla iba aktualizovaná verzia súčasného 27″ iMacu. Napokon všetky zvesti naznačovali oznámenie v roku 2021 a teraz to vyzerá až na začiatok roka 2022. O toto tvrdenie sa s nami podelil známy leaker Dylandkt.

Množstvo iných produktov 

Apple podľa všetkého nemá motiváciu unáhliť predstavenie v najbližších mesiacoch, pretože má v pláne ukázať celú plejádu iných nových produktov.

Už v septembri sa dočkáme iPhonu 13, Apple Watch Series 7 či iPadu 9. generácie a možno aj iPadu Air 5. generácie. Tesne potom v novembri nás čaká ďalšia keynote, ktorá má byť venovaná MacBooku Pro 14″ a 16″ s procesorom M1X.

Ak by sa ku týmto všetkým produktom pridal aj 32″ iMac, na bežného spotrebiteľa by to mohlo byť príliš veľa zariadení. Aj preto Apple zrejme tento počítač ukáže až v prvej polovici budúceho roka, pričom sa pochváli aj celkom novým procesorom či grafickými kartami. Po jeho boku sa teoreticky môže ukázať tiež zmenšený Mac Pro.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Patríte medzi čakateľov na nový 32″ iMac alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.