iMac s 32″ displejom? 

Pokiaľ pracujete v kancelárii a nevyhovuje vám MacBook, pravdepodobne vlastníte iMac. V súčasnosti sú na trhu už iba dva modely a to menší 24″ a väčší 27″. Prvý menovaný prešiel výraznou zmenou len niekoľko mesiacov dozadu a na druhý príde rad neskôr. Čo od neho môžeme očakávať?

imac

- Reklama -

Na túto otázku nám čiastočne odpovedal známy leaker Mark Gurman (presnosť únikov 89,1 %) z agentúry Bloomberg. Podľa jeho slov chystá Apple oveľa väčší displej, než má 27″ iMac v súčasnosti. Taktiež sa máme tešiť na ďalší procesor z platformy Apple Sillicon či revolučný dizajn.

Ak by sme mali byť konkrétnejší, uhlopriečka bude dosahovať s vysokou pravdepodobnosťou 32″ podobne, ako to má Pro Display XDR. Totožné by potom mohlo byť aj 6K rozlíšenie. Dôležité je spomenúť, že kvalita zobrazenia bude o úroveň nižšia než na profesionálnom displeji, no zároveň by mala prekonať aktuálne generáciu iMacu.

Kedy príde nový väčší iMac a aký dostane čip? 

Mark Gurman žiaľ nevie presne definovať dátum, kedy sa dočkáme 32″ iMacu s úplne novým dizajnom. Nepredpokladá však, že jeho predstavenie je obzvlášť vzdialené.

Pokojne sa môže ukázať na predposlednom alebo poslednom tohtoročnom evente, ktorý bude prebiehať buď v septembri alebo novembri. Nechajme sa prekvapiť.

Čo sa týka výkonu a procesora, tu Apple predvedie ďalšiu generáciu čipu postaveného na platforme Apple Sillicon. Pravdepodobne sa dočkáme procesora M1X alebo M2X, ktorý bude výrazne výkonnejší v porovnaní s aktuálne používaným M1 čipom. Na strane druhej, ten by mohol tvoriť akýsi základ ponuky pre menej náročným používateľov, ktorí chcú väčší displej.

Apple taktiež špekuluje s vlastnou, až 32-jadrovou GPU a nový iMac vybaví aj vysokou operačnou pamäťou RAM. Jej kapacita môže dosahovať v najvyššej konfigurácii pokojne aj 64 – 128 GB. Nechajme sa prekvapiť.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.