Spoločnosť Apple nedávno priniesla aktualizáciu pre MacBook Air, ktorý sa dočkal nového čipu M3. Prechod na aktuálnu generáciu čipov Apple Silicon M3 je v plnom prúde, no zdá sa, že jeden z modelov sa tejto vychytávky nedočká. Ak si brúsite zuby na aktualizovaný Mac mini, budete si musieť počkať o niečo dlhšie.

Známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg naznačuje, že by Apple mohol preskočiť upgrad Macu mini na procesor M3, ktorý prišiel na trh ešte v októbri minulého roka. Netreba však smútiť. Trpezliví zákazníci sa totiž koncom roka 2024 dočkajú rovno prechodu na procesor M4 a pravdepodobne aj M4 Pro, ktorý by mal Apple predstaviť na samostatnom evente.

Nový Mac mini dorazí až po predstavení čipu M4

Posledná aktualizácia pre Mac mini s čipmi M2 a M2 Pro bola uvedená v januári 2023. Súčasná generácia počítača ponúkla aj nové porty Thunderbolt 4, HDMI 2.1 pre modely M2 Pro, podporu Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3.

Je teda možné, že Apple nevidí zmysel v aktualizácii na čip M3 a radšej prinesie intenzívnejší upgrade v podobe Apple Silicon M4, na ktorý naláka väčšie množstvo potenciálnych zákazníkov.

Mac mini 2023
Zdroj: Apple

Podobný postup sme mali možnosť vidieť aj v minulosti, konkrétne v prípade iMacu 24″, pri ktorom Apple vynechal čip M2 a počkal si rovno na výkonnejší čip M3, ktorý bol predstavený koncom minulého roka. S novou generáciou čipov M4 by mal Mac mini získať výrazné zlepšenie výkonu procesora oproti súčasným modelom.

Výroba čipov M4 bude založená na 3 nm procese, rovnako ako v prípade súčasných čipov M3. Očakáva sa, že čipy M4 budú mať naviac rýchlejší Neural Engine pre úlohy súvisiace s generatívnou umelou inteligenciou.

Prečítajte si tiež  Kedy príde procesor M4? Poznáme odpoveď

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -