Spoločnosť Apple by nám už v priebehu zajtrajšieho dňa mala ukázať úplne nový MacBook Pro so 14″ a 16″ displejom, ktorý bude drobnou revolúciou v počítačovom odvetví. Tešiť sa nemáme len na nový dizajn ale predovšetkým na vysoký výkon. Starať sa oň bude nový čip z ARM platformy Apple Sillicon.

Aby sme boli konkrétnejší, MacBook Pro 2021 bude osadený procesorom M1X alebo M2 (názov nie je na 100 % potvrdený) a dostane množstvo hardvérových vylepšení vrátane vlastnej 16 až 32 jadrovej GPU.

Vývojár VadimYuryev teraz zverejnil svoje odhady (ktoré bývajú veľmi presné) a prezradil nám, aký výkon môže toto zariadenie reálne priniesť. Čísla sú to veľmi pozitívne.

Extrémne výkonné CPU a veľmi silná GPU 

Ako sám uvádza, zatiaľ čo minuloročný čip M1, ktorý prekvapil prakticky všetkých profesionálnych ale aj bežných používateľov dosiahol v aplikácii Geekbench 5 multi-core skóre 7 672 bodov, jeho výkonnejšia verzia s označením „M1X“ môže dosiahnuť až 15 070 bodov!

Aj keď sa to zdá až neuveriteľné, netreba zabúdať, že Apple je v tejto oblasti priekopníkom a svojim potencionálnych zákazníkom bude chcieť „vyraziť dych“. To iste sa stalo aj minulý rok pri prezentácii čipu M1! 

Prečítajte si tiež  Koncept: Presne takto by mal vyzerať nový MacBook Pro!

Druhým Vadimovým odhadom je výkon GPU. Na ten sa v aplikácii Geekbench 5 používal takzvaný „Metal test“. Zatiaľ čo aktuálny 27″ iMac s grafickou kartou Readon 5700 XT dosahuje skóre 74 768 bodov, MacBook Pro 16″ s vlastnou 32-jadrovou GPU by mohol bez problémov dosiahnuť až 80 000 – 90 000 bodov! To sú pomerne extrémne hodnoty, čo poviete?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -