Spoločnosť Apple sa už od počiatku snaží prinášať inovatívne zariadenia. Ich predstaveniu predchádza rozsiahle testovanie prototypov, ktoré sa buď osvedčí alebo nie. Dnes sa na internet dostal vzácny Mac mini s dokovaciu stanicou pre iPod nano. Aj keď sa nikdy nepredával, vyzeral veľmi zaujímavo…

Mac mini s dokovacou stanicou pre iPod nano

V Cupertine sa vždy pokúšali čo najviac prepojiť jednotlivé produkty. Zaujímavý pokus vznikol v roku 2005, kedy získal jeden z prototypov Macu mini aj dokovaciu stanicu pre iPod nano. Vďaka používateľovi @DongleBookPro (twitter) sa dnes môžete pozrieť na to, ako to celé vyzeralo.

Fotografie zachytávajú zariadenie, ktoré sa už nenachádzalo príliš ďaleko od sériovej výroby. Dôvodom je dizajn totožný s finálnou verziou. Rozdiel je snáď iba v prítomnosti nabíjacej stanice (ktorá sa do predaja nikdy nedostala).

Tieto typy „dokov“ boli kedysi veľmi populárne. V roku 2006 sa dokonca začal predávať aj legendárny reproduktor „iPod Hi-Fi“. Spomínané zariadenie však nikdy neobsahovalo počítač. Je preto dobré vidieť, že táto myšlienka prepojenia existovala minimálne o rok skôr…

Autor fotografií tvrdí, že prototyp bol vyradený z jedného prostého dôvodu. Mac mini je zariadenie, ktoré si kúpite na dlhšiu dobu. Dizajn iPodu mini sa však z roka na rok menil. Apple sa pri jeho tvaroch nechcelo limitovať veľkosťou priestoru v samotnom počítači.

Už o 2 roky neskôr ale celý tento problém vyriešil prvý iPhone 2G, ktorý poskytoval oveľa komplexnejšie možnosti v rámci konektivity. Apple k nemu bezplatne pribaľovalo aj samostatnú dokovaciu stanicu, ktorú ste si mohli pripojiť do Macu pomocou kábla. Tak či onak je to zaujímavý pohľad do minulosti, čo poviete?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple hlási koniec Lightningu pre slúchadlá. Vieme kedy prídu AirPods Pro s USB-C
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.