Spoločnosť Apple sa už od počiatku snaží prinášať inovatívne zariadenia. Ich predstaveniu predchádza rozsiahle testovanie prototypov, ktoré sa buď osvedčí alebo nie. Dnes sa na internet dostal vzácny Mac mini s dokovaciu stanicou pre iPod nano. Aj keď sa nikdy nepredával, vyzeral veľmi zaujímavo…

Mac mini s dokovacou stanicou pre iPod nano

V Cupertine sa vždy pokúšali čo najviac prepojiť jednotlivé produkty. Zaujímavý pokus vznikol v roku 2005, kedy získal jeden z prototypov Macu mini aj dokovaciu stanicu pre iPod nano. Vďaka používateľovi @DongleBookPro (twitter) sa dnes môžete pozrieť na to, ako to celé vyzeralo.

Fotografie zachytávajú zariadenie, ktoré sa už nenachádzalo príliš ďaleko od sériovej výroby. Dôvodom je dizajn totožný s finálnou verziou. Rozdiel je snáď iba v prítomnosti nabíjacej stanice (ktorá sa do predaja nikdy nedostala).

Tieto typy “dokov” boli kedysi veľmi populárne. V roku 2006 sa dokonca začal predávať aj legendárny reproduktor “iPod Hi-Fi”. Spomínané zariadenie však nikdy neobsahovalo počítač. Je preto dobré vidieť, že táto myšlienka prepojenia existovala minimálne o rok skôr…

- Reklama -

Autor fotografií tvrdí, že prototyp bol vyradený z jedného prostého dôvodu. Mac mini je zariadenie, ktoré si kúpite na dlhšiu dobu. Dizajn iPodu mini sa však z roka na rok menil. Apple sa pri jeho tvaroch nechcelo limitovať veľkosťou priestoru v samotnom počítači.

Už o 2 roky neskôr ale celý tento problém vyriešil prvý iPhone 2G, ktorý poskytoval oveľa komplexnejšie možnosti v rámci konektivity. Apple k nemu bezplatne pribaľovalo aj samostatnú dokovaciu stanicu, ktorú ste si mohli pripojiť do Macu pomocou kábla. Tak či onak je to zaujímavý pohľad do minulosti, čo poviete?

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here