Na predstavenie predraženého „strúhadla na syr“ spred niekoľkých rokov si určite spomínate aj vy. Spoločnosť Apple konečne predstavila jeho nástupcu s čipom Apple Silicon. Toto je nadupaný Mac Pro novej generácie.

Mac Pro sa konečne dočkal čipu Apple Silicon

Mac Pro sa opäť chytá žezla a vracia sa na trón najvýkonnejšieho počítača od Apple. Nová generácia Macu Pro dostala čip M2 Ultra, ktorý má 24-jadrový CPU, až 76-jadrový GPU a 192 GB RAM. To z neho robí ideálny stroj pre profesionálov, ktorí potrebujú zvládnuť náročné úlohy, ako je 3D grafika, video úprava a strojové učenie.

Nový Mac Pro má tiež 32-jadrový Neural Engine, ktorý poskytuje neuveriteľnú rýchlosť a presnosť pri spracovaní dát. Zariadenie je vybavené najnovším bezdrôtovým pripojením s Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Tieto technológie umožňujú rýchlejšie a stabilnejšie prenosy dát a spojenia s príslušenstvom.

V prípade dizajnu sme sa dočkali rovnakého prevedenia ako pri predchádzajúcej verzii s procesorom Intel. Kolos medzi jablkovými počítačmi disponuje ôsmimi portami Thunderbolt 4, dvomi portami HDMI, šiestimi slotmi PCIe a dvomi portami 10 Gigabit Ethernet.

Cenovka, z ktorej zamrazí

Ak očakávate poriadnu pálku v kolónke ceny Macu Pro, tušíte správne. V USA sa cena začína na 6 999 dolároch, čo je o tisícku viac ako cena predchádzajúceho Macu Pro s procesorom Intel.

Nový Mac Pro sa dá objednať už dnes a dodávať sa začne budúci týždeň. Tento model je zároveň vrcholom prechodu na čipy Apple Silicon z vlastnej produkcie, ktorý Apple započalo ešte v roku 2020.

Zdroj: Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Svetapple.sk hľadá posilu do tímu. Ak ťa baví písať články, príď nám pomôcť s obsahom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here