Pokiaľ máte radi zaujímavé a pôsobivé „domáce projekty“, ten dnešný si nemôžete nechať ujsť. Spoločnosť Apple ešte minulý mesiac predstavila nový monitor Studio Display, ktorý však po cenovej stránke určite nemôžeme považovať za lacný špás.

Navyše niektorí používatelia rýchlo podotkli, že aj keď má displej svoje kvality, kvalita zobrazenia je na veľmi podobnej úrovni, ako ponúka iMac s 27″ displejom, ktorý bol predstavený ešte v roku 2014. Aj to motivovalo známeho youtuber Luka Miani do pomerne komplikovanej prestavby starého iMacu na nový Studio Display. Výsledok však stojí za to.

Ako sám vysvetľuje: „Nový Studio Display je celkom zaujímavý produkt, ale je veľmi drahý. Ale keďže je len málo iných monitorov, ktoré ponúkajú rozlíšenie 5K na 27 palcoch, pre niektorých používateľov je to jediná možnosť.“ 

Studio Display za polovicu ceny 

Luke Miani

Aj to je dôvod, pre ktorý sa Miani rozhodol prerobiť iMac z roku 2014 na samostatný a plne funkčný externý monitor. Tento proces zahŕňal úplnú demontáž počítača, ktorú musíte vykonať odstránením predného panela. Následne musel Miani nájsť niekoľko komponentov vrátane vhodnej konverznej dosky.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Hotový výrobok je celkom pôsobivý. Nechýba pripojenie USB-C a vstavaná webová kamera je taktiež plne funkčná. Celkové náklady na tento projekt boli 829 USD (cca 785 €), čo je približne polovica ceny displeja Studio Display. Možno bude tento projekt inšpiráciou pre niektorých používateľov, čo poviete vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.