Spoločnosť Apple predstavila v druhej polovici októbra úplne nové počítače MacBook Pro 14″ a 16″, ktoré sú vybavené dvoma novými procesormi s označením M1 Pro a M1 Max.

Samotné čipy ponúkajú extrémny výkon a spolu s profesionálnym hardvérom sú veľmi atraktívne pre väčšinu fanúšikov značky. Kto by mal ale zvážiť ich kúpu a pre koho je vhodnejší skôr čip M1, ktorý prišiel síce minulý rok no aj v súčasnosti má čo ponúknuť a stále je veľmi moderný?

- Reklama -

Na túto otázku vám odpovie český youtuber Jan Brezina, ktorý si pripravil podrobné 15 minútové video a rozoberá v ňom rôzne detaily samotných procesorov. Pokiaľ zvažujete kúpu nového MacBooku Pro, odporúčame vám pozrieť si ho od začiatku do konca.

Nemusíte si kupovať ten najlepší a najdrahší, postačiť vám môže aj základná verzia 

Je totiž nad svetlo jasné, že veľa ľudí zváži výkonnejší procesor len z akéhosi psychologického hľadiska a zbytočne tak preplatí stovky alebo tisíce eur, ktoré by mohol investovať úplne ináč.

Ak napríklad pracujete v kancelárii a vykonávate štandardnú administratívu, určite si nemá zmysel kupovať MacBook Pro 14″ s procesorom M1 Max ale skôr základný MacBook Air s čipom M1.

K dispozícii je aj zlatá stredná cesta s názvom M1 Pro a pri výbere oboch nových čipov máte k dispozícii viacero variant konfigurácie (líšia sa predovšetkým v grafickom výkone).

Pozrite si teda video nižšie a napíšte nám do komentára, ktorý čip by ste zvážili vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.