Spoločnosť Apple minulý rok spôsobila revolúciu s čipom M1, ktorú tento rok míľovými krokmi sama prekonala s ďalšími procesormi M1 Pro a M1 Max. Vrcholové prevedenie je vybavené 10 jadrovým CPU a 32 jadrovým GPU. No a v praxi je to samozrejme cítiť.

Len tak pre porovnanie, procesor M1 má 8 jadrové CPU a 8 jadrové GPU. Aj tak je ale považovaný za extrémne výkonný a cenovo dostupný.

- Reklama -

Prvý Metal test top procesora M1 Max dosahuje skóre až 68 870 bodov. Toto číslo viac ako trikrát prekonáva procesor M1, ktorý aj dnes nájdete v MacBooku Pro 13″, MacBooku Air, Macu mini a iMacu 24″. Ten dosahuje v rovnakom teste 20 581 bodov.

Apple ukázalo, že stále vie robiť produkty zamerané na profesionálov 

Dosluhujúci MacBook Pro 16″ s procesorom Intel vo vrcholnej konfigurácii potom dosiahol v Metal teste 42 510 bodov. Nie je to síce zlý výsledok ale na svojho nástupcu značne stráca (konkrétne je slabší o 62 %).

Uvidíme, ako bude fungovať nový MacBook Pro 14″ a 16″ v reálnych testoch, no už teraz to vyzerá tak, že Apple vytvorilo konečne také počítače, po ktorých už niekoľko rokov volajú profesionálni používatelia.

Dôkazom je aj to, že po dlhej dobe bola uprednostnená funkcia pred dizajnom, čo bol princíp, ktorý bývalý šéfdizajnér Apple Jony Ive nedodržiaval úplne správne. Minimálne tak sa to zatiaľ javí s odstupom času.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -