Dnes sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple vydá koncom roka počítač s vlastným ARM procesorom a začiatkom 2021 MacBook s úplne novým dizajnom. Čoskoro sa ale tiež dočkáme značného vylepšenia. Oznámil to svetoznámy analytik, Ming-Chi Kuo.

Vylepšený MacBook Pro 14″ a MacBook Air 13″ prídu na trh už čoskoro.

Aj tento rok dostane MacBoook Pro 13″ (čoskoro pravdepodobne 14″) a MacBook Air 13″ dôležitú aktualizáciu. Spoločnosť Apple plánuje vydať tieto zariadenia s oveľa populárnejšou, „nožnicovou“ klávesnicou, ktorá nahradí „motýli“ systém.

Ming-Chi Kuo uviedol, že sa ich dočkáme už v druhom štvrťroku 2020. Analytik zatiaľ neprezradil, či príde pri verzii „Pro“ aj avizované, zväčšenie displeja. Všetky informácie, ktoré ale momentálne máme to minimálne naznačujú.

Apple to koniec koncov urobilo minulý rok. Dovtedy 15″ MacBook Pro nahradilo verziou, so 16″ uhlopriečkou. To znamená, že už o pár mesiacov by mohol prísť aj 14″ model, na miesto 13″ verzie. Radi by sme v tomto smere poznamenali, že sa pravdepodobne nebude meniť predbežný dátum predstavenia, ktorý mal byť pôvodne stanovený na 31. marca. Kuo hovorí o vydaní počítačov, čo môže značiť aj začiatok predaja. Ten príde určite až po 1. 4. 2020, čo znamená, že už sa bude jednať o druhý štvrťrok.

Okrem avizovanej zmeny veľkosti displeja pri MacBooku Pro 14″ a vylepšenej klávesnici by sme sa mohli dočkať aj mnohých iných zmien. Tie sa určite objavia v oblasti hardvéru a teda procesora, operačnej pamäte RAM, grafickej karty či úložiska. Presnejšie detaily ale momentálne nie sú známe. Neostáva nám teda nič iné ako počkať a nechať sa prekvapiť. Na novinky sa už veľmi tešíme.

macbook pro 13" klávesnica
Vylepšený MacBook Pro 14″ a MacBook Air 13″ prídu na trh už čoskoro.
Prečítajte si tiež  Nie len iOS 15.3. S vybíjaním batérie má problémy aj macOS 12.2 Monterey
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.