Na svete sa dejú neustále najrôznejšie kuriozity. Jednou z nich je aj populárne inštalovanie operačného systému Windows na Mac. Pokiaľ sa pýtate prečo to ľudia robia, odpoveď je najmä v podpore niektorých programov, ktoré nie sú dostupné pre MacOS. Dnes vám ukážeme video, v ktorom uvidíte čerstvú novinku Windows 10X ako si bez problémov beží na MacBooku 12″!

Windows 10X sa ešte ani neohrial a už sa ho podarilo nainštalovať na Mac!

V Microsofte predstavili nový, Windows 10X len približne pred týždňom. Nejedná sa v podstate o nástupcu klasickej desiatky. Je to len špeciálna verzia, ktorá je vhodná pre zariadenia s dvojitým alebo ohybným displejom, či napríklad tablety. Používa o čosi jednoduchšie používateľské rozhranie a jeho obrazovky je možné rozdeliť na dve plochy. Samozrejme, tento systém sa bude dať nainštalovať aj na počítače, no a ako sa ukazuje, problémom nebude ani Mac.

hoci Microsoft ešte ani novinku oficiálne nevydal, sprístupnil jej testovaciu verziu aspoň vývojárom, ktorí ju mohli začať testovať. Jeden z nich bol ale dosť kreatívny a rozhodol sa ju nainštalovať pomocou USB kľúča na trochu nezvyčajné zariadenie.

Výsledkom je plne funkčný Windows 10X na MacBooku 12, ktorý si môžete lepšie pozrieť aj na videu v tweete nižšie. Vývojár, ktorého tu môžeme poznať pod pseudonymom @imbushuo ukazuje aj to, ako fungujú dve obrazovky v prípade, že máte počítač, kde je dostupná len jedna.

Windows 10X sa ešte ani neohrial a už sa ho podarilo nainštalovať na Mac!
Windows 10X sa ešte ani neohrial a už sa ho podarilo nainštalovať na Mac!

Na záberoch si môžete všimnúť, že systém funguje absolútne bezchybne aj keď je spustený na platforme, pre ktorú nie je určený. Video beží plynule a nevidíme problémy ani vo chvíli, kedy autor video začne ukazovať možnosti dvoch displejov. Sme zvedaví na to, ako sa bude novému Windowsu 10X dariť potom, ako sa začne oficiálne dostávať na prvé zariadenia.

Samozrejme, že inštalácia takéhoto systému na Mac nám nedáva príliš veľký zmysel. Ak už si sem má používateľ pridať aj operačný systém od Microsoftu, mal by ísť do klasickej verzie Windows 10. Každý máme ale iné priority. Možno sa nájde niekto, kto bude chcieť Mac ale nebude chcieť používať MacOS…

https://twitter.com/i/status/1227831774996131840
Prečítajte si tiež  Používate Telegram? Teraz dostal videohovory. Majú šifrovanie end-to-end!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.